SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Haitong Bank rekomenduje kupno akcji Wirtualnej Polski, Live Chat, Comarcha i Ten Square Games

We wtorek analitycy z Haitong Banku zarekomendowali kupno akcji czterech spółek: Comarch, LiveChat, Ten Square Games i Wirtualnej Polski. Rekomendacja dla Asseco Poland brzmi: „neutralnie”.

fot. Shutterstock.comArticle

Analitycy banku utrzymali rekomendację „kupuj” dla Wirtualnej Polski, podwyższając cenę docelową do 74,6 zł (z 67,9 zł). Analitycy podwyższyli szacunki EBITDA spółki na lata 2019-2021 odpowiednio o 2/4/6 proc. na skutek wyższych od oczekiwań wzrostów przychodów. Wirtualna Polska utrzymuje wysoka dynamikę przychodów i EBITDA LfL LTM (odpowiednio +18 proc. ok. do roku i +10 proc. rok do roku), w stosunku do raportowanych +32 proc. i +16 proc.

- Dobre wyniki są nie tylko efektem ekspozycji spółki na dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce, reklam online i dokonanych akwizycji, ale także zdolności spółki do monetyzacji bazy 21,3 mln użytkowników real users. Wirtualna Polska pokazuje także pozytywne efekty wewnętrznej restrukturyzacji, która pozwoliła zdystansować rynek. Otoczenie biznesowe powinno sprzyjać spółce w 2020 r. - komentuje szef analityków Haitong Banku. Wirtualna Polska oczekuje dalszego wzrostu dzięki cyfryzacji gospodarki oraz wysokich jednocyfrowych wzrostów na rynku reklam online, co jest zgodne z oczekiwaniami analityków Haitong Banku.

Analitycy postrzegają spowolnienie gospodarcze na rynkach lokalnych i międzynarodowych jako największe ryzyko dla spółki, które może negatywnie wpłynąć na rynek reklam online i prywatną konsumpcję w branży e-commerce. Analitycy nie uwzględniają jednak tego w swoim scenariuszu bazowym. Szacują, że Wirtualna Polska jest obecnie wyceniana na lata 2019 i 2020 ze wskaźnikiem EV/EBITDA na poziomie 11,3/9,5, co wciąż jest atrakcyjną wartością biorąc pod uwagę dynamikę wyników spółki.

Wyższa cena Asseco Poland

Analitycy banku utrzymali też rekomendację „neutralnie” dla Asseco Poland, podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji do 59,9 zł z (z 50,9 zł). - Wynika to z wyższych szacunków zysku netto spółki na lata 2019-2020; odpowiednio o 13 i 4 proc. w efekcie szybszego od oczekiwań wzrostu wyników spółki Formula Systems i Asseco International – komentuje Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku.

W trzecim kwartale 2019 r. backlog grupy kapitałowej Asseco był wyższy o 14 proc. rok do roku, co wynikało ze wzrostu backlogu w Formula Systems (o 21 proc. rok do roku) i Asseco International (o 15 proc. r/r), mimo jego spadku w spółce Asseco Poland - o 10 proc. rok do roku. Asseco Poland dobrze poradził sobie w segmencie opieki medycznej, wygrywając od początku roku ok. 32 proc. przetargów wartych łącznie 57 mln zł. Biorąc pod uwagę wysokie przepływy z działalności operacyjnej, które na koniec września 2019 r. były na poziomie 791 mln zł. (wobec 482 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej), przepływy z działalności inwestycyjnej na poziomie -421 mln zł. na koniec września 2019 r. (-306 mln PLN rok wcześniej), analitycy oczekują, że Asseco wypłaci dywidendę w wysokości 3 zł na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 5 proc.

Haitong Bank przewiduje też, że zyskowność Asseco Poland wciąż będzie pod presją. Od początku roku marża operacyjna spółki-matki spadła do 14,9 proc. z 21,4 proc. w 2018 r. W samym trzecim kwartale 2019 r. marża operacyjna zmalała do 14,7 proc. wobec 22,6 proc. w analogicznym okresie w 2018 r. Według spółki był to skutek kosztów początkowych na kontraktach przejętych od innych firm, z których spółka nie generuje jeszcze przychodów. W czwartym kwartale 2019 r. zyski z nowych kontraktów powinny ulec lekkiej poprawie a w 2020 r. analitycy przewidują, że zyski będą widoczne w wynikach.

„Kupuj” Comarch

Analitycy banku utrzymują rekomendację „kupuj” dla Comarchu, podwyższając cenę docelową do 226,9 zł z 215 zł. Wyższa cena docelowa wynika z podwyższenia prognoz dotyczących EBITDA spółki w latach 2019-2021 odpowiednio o 21/4/2 proc. Zdaniem analityków, Comarchowi pomaga rosnąć szeroka oferta produktowa i sektorowa oraz dywersyfikacja geograficzna połączona z globalnym rozwojem. Z kolei do silnej pozycji spółki na rynku ERP w Polsce i segmencie telekomunikacyjnym, systemów lojalnościowych w Trade&Services i segmentach przemysłowych, spółkę wzmocnią referencje w ramach kontraktu 5G w Korei Południowej.

- Poprawiające się przychody w połączeniu ze wzrostem udziału wysokomarżowego, własnego oprogramowania będą wspierać zyskowność Comarchu (marża brutto z ostatnich 12. miesięcy stale rośnie od początku 2018 r.). Jako główne ryzyko dla działalności inwestycyjnej spółki, poza sytuacją ekonomiczną na świecie, trzeba wskazać stale rosnące wynagrodzenia – komentuje Konrad Księżopolski. Biorąc pod uwagę wzrost wyników i przepływy pieniężne, specjaliści oczekują, że Comarch wypłaci dywidendę w wysokości 1,5 zł na akcję, ze stopą dywidendy na poziomie 0,8 proc. Jednocześnie zdaniem analityków dynamika wyników może zmaleć w 2020 r. ze względu na presję płacową.

Rekomendacja „kupuj” dla LiveChat

Rekomendację „kupuj” podtrzymano także dla LiveChat, obniżając cenę docelową do 58,4 zł (z 61,8 zł.). Obniżenie ceny docelowej wynika z wyższych kosztów ogólnego zarządu, które wiążą się z szybkim rozwojem organicznym spółki oraz rosnącą presją na wynagrodzenia w branży IT. Analitycy oczekują wzrostu wskaźnika kosztów sprzedaży, ogólnych i administracyjnych do przychodów na poziomie 24-25 proc. w perspektywie najbliższych trzech lat, wobec 17,5 proc. dotychczas. Przyrost nowych klientów ustabilizował się na poziomie 200-300 miesięcznie (ok. 250 miesięcznie w ciągu ostatniego roku). W drugim kwartale 2019 r. ARPU spółki zaczął rosnąć, osiągając rekordowe 99,2 USD (+ 4 proc. rok do roku), co jest efektem tzw. cross-sellingu przy rozwiniętym portfolio produktowym (LiveChat 3.0, ChatBot, HelpDesk, KnowledgeBase, Marketplace) oraz upsellingu. Cross-sell i upsell powinny być głównym motorem wzrostu LiveChat w krótkim terminie.

Jako ryzyko dla spółki, analitycy postrzegają ekspozycję na globalny rynek e-commerce, która w momencie spowolnienia gospodarczego może negatywnie wpłynąć na wyniki. Zdaniem analityków wysokie marże i generowanie dużej ilości gotówki pozwoli spółce wypłacać dywidendę o stopie 5,2-5,8 proc. w najbliższych 2 latach.

Cena Ten Square Games wzrosła do 233,4 zł

Haitong Bank utrzymał też rekomendację „kupuj” dla Ten Square Games, podwyższając cenę docelową do 233,4 zł (z 180,5 zł). Podwyższenie ceny wynika z bardzo dobrych wyników sprzedaży gry „Fishing Clash”. Analitycy zwiększyli również szacunki zysku netto w latach 2019-2021 odpowiednio o 4/21/16 proc. Choć Ten Square Games osiągnął sukces głównie dzięki tej grze, zdaniem analityków nie jest to firma jednej gry.

- Od początku roku „Fishing Clash” generuje ok. 86 proc. przychodów, ale 25 proc. zysku brutto po kosztach prowizji i marketingu, ale przed kosztami stałymi, pochodzi z bardziej zyskownych gier: „Let’s Fish”, „Wild Hunt” i „Game Factory”. Dodatkowo, spółka prowadzi obecnie cztery projekty w fazie „pre” lub soft-launch: „Golf Rush”, „Hunting Clash”, „Flip This House” i „Soli Tales”.

Dołącz do dyskusji: Haitong Bank rekomenduje kupno akcji Wirtualnej Polski, Live Chat, Comarcha i Ten Square Games

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Nie dla chińskich banków!!
odpowiedź