SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Haitong Bank rekomenduje kupowanie akcji Wirtualnej Polski

Haitong Bank rozpoczął ocenianie spółki Wirtualna Polska z rekomendacją "kupuj" i ceną docelową akcji 55,7 PLN, co daje 27-proc. potencjał wzrostowy.

Article

Zdaniem Haitong Bank, Wirtualna Polska ze swoimi różnymi usługami online oferuje atrakcyjny zestaw elementów wspierających długoterminowy wzrost.

Po pierwsze jest to prowadzenie działalności na organicznie rosnących rynkach mediów i reklamy, z zaangażowaniem w ich najszybciej rozwijające się kanały, takie jak internet, telewizja i radio.

Po drugie, dywersyfikacja modelu biznesowego w kierunku mniej cyklicznego, a także jeszcze szybciej rosnącego handlu elektronicznego.

Po trzecie, atutem firmy jest również czwarta co do wielkości baza rzeczywistych użytkowników w Polsce, na poziomie 18,1 mln osób, oraz szerokie portfolio usług tematycznych, pozwalające na zarabianie dzięki efektowi skali i korzystanie z premii lidera, co widać po rosnącym średnim przychodzie na użytkownika (ARPU).

Czwarty powód wspierający długoterminowy wzrost spółki to model biznesowy umożliwiający generowanie wysokich środków pieniężnych, który umożliwia spółce finansowanie dalszego wzrostu w obszarze połączeń i przejęć oraz przyzwoite dywidendy.

Po piąte, stabilny zarząd, w którego skład wchodzą założyciele i główni akcjonariusze Wirtualnej Polski. Na koniec, atrakcyjne wyceny dające Wirtualnej Polsce profil wzrostu i generowania środków pieniężnych EV/EBITDA na 2016E/17E na poziomie 10.4/8.8x – z dwucyfrowym dyskontem do globalnych spółek porównywalnych w branży internet/e-handel, według prognoz konsensusu Bloomberga.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Haitong Bank rekomenduje kupowanie akcji Wirtualnej Polski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Dobry absurd, MCI i ekipa inwestorow chyba szybko chcą się już wymiksowac z udziałów skoro kupują "takie" rekomendacje żeby napompowania wycenę
odpowiedź
User
Analityk
Jak na profesjonalny komunikat - zbyt dużo uproszczeń. To odbiera wiarygodność. Czy chodzi o grupę WP, czy o portal WP? Czy wśród zarządu i głównych akcjonariuszy są jacykolwiek założyciele WP? Historia grupy WP ma ponad dwa lata; historia WP, ciekawa i burzliwa - nieco więcej.
odpowiedź
User
Analityk
I drobiazg: czy rozpoczynając analizę można cokolwiek rekomendować?
odpowiedź