SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC reaktywuje marki Simple, Americanos i Badura. Sklepy HalfPrice na trzech rynkach zagranicznych

Firma obuwnicza CCC kupiła prawa do trzech marek: Simple, Americanos i Badura, ich produkty będzie sprzedawała w swoich sklepach. Natomiast działającą od kilku miesięcy sieć outletową HalfPrice zamierza wprowadzić do Austrii, Czech i na Węgry.

Article

- W naszym portfolio pojawią się trzy nowe marki własne: Simple, Americanos i Badura - powiedział w czwartek na konferencji Marcin Czyczerski, prezes CCC.

Przewodniczący rady nadzorczej firmy Dariusz Miłek poinformował, że grupa kupiła brandy, a nie całe przedsiębiorstwa. - Kwot nie ujawniamy, łącznie to kilka małych milionów złotych. Myślę, że na sprzedaży tych produktów jesteśmy w stanie odrobić tę kwotę w jeden miesiąc - powiedział Miłek.

Marka Americanos obejmuje przede wszystkim odzież, m.in. jeansy, była popularna w latach 90. O przejęciu brandu przez grupę CCC spekulowano już jesienią ub.r. Badura to przede wszystkim obuwie, a Simple - odzież, dodatki i buty dla kobiet.

Obecnie markami strategicznymi grupy CCC, oprócz samej CCC, są Lasocki, Gino Rossi, Jenny Fairy, Sprandi i DeeZee. Odpowiadają za ponad 60 proc. sprzedaży

Sklepy HalfPrice pojawią się na Węgrzech, w Austrii i Czechach

Od początku maja CCC rozwija sieć sklepów outletowych HalfPrice oferujących odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki i dodatki do domu. Do końca br. ma zostać otworzone ok. 60 placówek, w kampanii reklamowej wystąpi m.in. modelka Anna Jagodzińska.

- Decyzja o otwarciu HaflPrice po kolejnych przedłużających się lockdownach była skokiem na głęboką wodę, na który jednak byliśmy dobrze przygotowani. Pierwsze tygodnie funkcjonowania nowej sieci pokazują, że koncept sklepów off-price okazał się ogromnym sukcesem i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Od 4 maja odwiedziło nas ponad pół miliona klientów. W tym czasie otworzyliśmy 13 sklepów w całej Polsce - opisuje Adam Holewa, prezes spółki HalfPrice.

Firma w br. chce otworzyć pięć sklepów HalfPrice za granicą: w sierpniu na Węgrzech i w Austrii, a we wrześniu w Czechach.

- Powodzenie na polskim rynku spowodowało, że postanowiliśmy pójść za ciosem i przyśpieszyć otwarcie sklepów pod marką HalfPrice w kilku krajach regionu. Jesteśmy przekonani, że także w Europie sieć spotka się z tak samo ciepłym przyjęciem jak w Polsce. Rynki CEE, ze względu na dotychczasową działalność Grupy CCC, są nam doskonale znane. Rozumiemy i potrafimy zaspokoić potrzeby tamtejszych konsumentów. Jesteśmy więc spokojni o rezultat działań i sukces HalfPrice w kolejnych krajach - komentuje Grzegorz Urban, dyrektor ekspansji międzynarodowej w grupie CCC.

CCC dużo inwestuje w e-commerce

Grupa CCC chce jesienią przedstawić zaktualizowaną strategię rozwoju, która będzie bardziej ambitna w obszarze e-commerce - poinformował przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Miłek. - Rozpoczęliśmy proces rewizji strategii GO.22, która się sprawdziła w pandemii, ale zmiany w otoczeniu biznesowym wymagają wyznaczenia nowych kierunków. Rezultatem prac podzielimy się jesienią - powiedział Miłek.

Dopytywany o szczegóły, odpowiedział, że "nowa strategia będzie znacznie bardziej ambitna", a nowe, bardziej ambitne cele dotyczyć będą m.in. segmentu e-commerce.

Opublikowana na początku 2020 roku strategia CCC zakładała wzrost przychodów do 8,5-9 mld zł (wobec 5,8 mld zł w 2019 r.) i zwiększenie rentowności operacyjnej do 8,5-9,5 proc. (2 proc. w 2019 r., 8 proc. w 2018 r.) Rentowność netto miała w 2022 r. wynieść 7-8 proc. Strategia przewiduje również wzrost udziału sprzedaży internetowej do 35-40 proc. przychodów grupy z 24 proc. w 2019 roku.

Prezes Marcin Czyczerski poinformował, że plany dotyczące rozwoju w e-commerce w tym roku są ambitne. - W przypadku kilku formatów: Modivo, ccc. eu ambicje wynikają z tego, że to właściwie startupy, wzrosty będą trzycyfrowe. eobuwie to wysokie kilkadziesiąt procent. Nowe rynki, market place, nowe produkty - paliwa do wzrostu w tej części biznesu nie zabraknie" - powiedział prezes.

Dariusz Miłek podtrzymał, że debiut giełdowy eobuwia planowany jest w 2022/23 roku.

Transakcja sprzedaży udziałów w eobuwiu dwóm nowym inwestorom: Cyfrowemu Polsatowi oraz A&R Investments planowana jest w najbliższym czasie (umowy w tej sprawie podpisano pod koniec marca).

Prezes Czyczerski poinformował, że maj był w grupie CCC bardzo dobry pod względem sprzedaży. - Maj 2021 był zdecydowanie lepszy niż całkiem niezły maj 2020 rok i zdecydowanie lepszy niż maj 2019, nie tyko za sprawą online, ale i detalu, który pokazał siłę. eobuwie mimo bardzo wysokiej bazy zanotowało bardzo dobry wynik. Na uwagę zasługuje to, że marża była bardzo solidna, szczególnie w sieci CCC - powiedział prezes Czyczerski.

W pierwszym kwartale finansowym br. (od lutego do kwietnia) grupa CCC przy wzroście przychodów o 85 proc. do 1,43 mld zł zanotowała spadek straty netto z 415,1 do 174,8 mln zł. 63 proc. wpływów firma zanotowała ze sprzedaży internetowej, przychody eObuwia wzrosły o 68 proc.

Dołącz do dyskusji: CCC reaktywuje marki Simple, Americanos i Badura. Sklepy HalfPrice na trzech rynkach zagranicznych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Słowo Badura już zawsze będzie się kojarzyło u nas z alkoholikiem Kazimierzem Badurą z Kiepskich 😂
odpowiedź
User
mike
Badura to ten złomiarz ze świata wg Kiepskich. Starajcie się tak dalej.
odpowiedź
User
Badura
Najleprze buty za puł ceny.
odpowiedź