SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 w Poniedziałek Wielkanocny pokaże benefis Włodzimierza Szaranowicza (wideo)

W poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 17.30 TVP1 pokaże benefis Włodzimierza Szaranowicza „Halo Włodku!”. Jest to wydarzenie celebrujące karierę dziennikarską kultowego komentatora sportowego, który kilka tygodni temu przeszedł na emeryturę.

Włodzimierz Szaranowicz; fot. Telewizja Polska Article

Benefis Włodzimierza Szaranowicza odbył się w piątek, 29 marca br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. medaliści najważniejszych imprez sportowych (których występy komentował Szaranowicz), rodzina, przyjaciele i wychowankowie dziennikarza oraz osoby związane z Telewizją Polską.

Wśród osób celebrujących bohatera wieczoru znaleźli się m.in. Dariusz Szpakowski, Marek Rudziński, Jacek Wszoła, Władysław Kozakiewicz, Sebastian Chmara, Sofia Ennaoui, Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Norbert Rokita, Piotr Małachowski i Radosław Majdan.

Podczas benefisu Włodzimierz Szaranowicz opowiadał o swojej karierze dziennikarskiej. Przypomniane zostały również fragmenty komentowanych przez niego wydarzeń sportowych z Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Przebieg całego wydarzenia był niespodzianką dla Szaranowicza.

- Nie ma Telewizji Polskiej bez wielkiego sportu, ale nie ma wielkiego sportu bez wspaniałych ludzi. Nie tylko tych na arenach sportowych, ale i także tych po drugiej stronie mikrofonu, czyli ikon komentatorstwa sportowego. Taką ikoną jest dla mnie Włodzimierz Szaranowicz. Ma on wszystko co jest esencją telewizji i żywiołem sportu. Posiada niesamowitą inteligencję, wszechstronną wiedzę, świetną emisję głosu, żywioł, pasję i emocje - komentuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

„Halo Włodku!” poprowadzili sportowi dziennikarze Telewizji Polskiej: Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Zapis z benefisu Włodzimierza Szaranowicza będzie można zobaczyć w telewizyjnej Jedynce w poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 17.30 (pierwsza część) i 18.30 (druga część).

Włodzimierz Szaranowicz pracował w TVP ponad 40 lat

O zakończeniu pracy zawodowej Włodzimierz Szaranowicz poinformował w rozmowie z Jerzym Chromikiem zamieszczonej w serwisie Sport.tvp.pl. Tekst został opublikowany 21 marca br., czyli w dniu 70. urodzin dziennikarza.

Szaranowicz wyjaśnił, że przyczyną są m.in. dolegliwości zdrowotne, których objawy zaczął zauważać cztery lata temu. - Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim - opisał.

Dziennikarz nie wie, co mogło przyczynić się do rozwoju u niego choroby w ostatnich latach. - Nie znam na tyle jej źródeł. To może być genetyczne. Przypominają mi się teraz pewne zachowania mamy, która nie była tego świadoma, a najprawdopodobniej na nią cierpiała. Ja nie chciałbym nikogo obwiniać, bo to zbyt proste - stwierdził.

- Często czytam teraz o ludziach, rzutkich, popularnych, rozbieganych, którzy nagle dostają diametralnie inny impuls i muszą zwolnić, bo organizm daje poważny sygnał, że to koniec żartów. Ja się dziwnie ostatnio czuję… Szczerze ci powiem - przyznał Włodzimierz Szaranowicz.

Zaznaczył, że jego słabsza dyspozycja była widoczna w programach, w których brał udział. - Po ostatnim moim występie w studiu kilka osób zwróciło uwagę, że owszem, byli ciekawi moich uwag i tu się nie zawiedli, natomiast później byli zdziwieni tym, że jak już powiedziałem sentencje i puentę, to wyglądało to tak jakbym po prostu zakończył udział w programie. Aż do kolejnego wywołania przez prowadzącego. U mnie to wynika z choroby, a u ciebie może wynikać z mniejszego przygotowania do występów publicznych - powiedział.

Jerzy Chromik w połowie lutego poinformował, że przygotowuje wspólnie z Włodzimierzem Szaranowiczem książkę o jego życiu. Ma ona ukazać się najpóźniej w połowie przyszłego roku nakładem Wydawnictwa SQN


Włodzimierz Szaranowicz z Telewizją Polską związany był od 1977 roku. Wcześniej przez kilka pracował w Polskim Radiu. Od 1980 roku obsługiwał dziennikarsko wszystkie letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (z wyjątkiem Los Angeles 1984). Komentował przede wszystkim rozgrywki koszykówki, lekkiej atletyki, prowadził wiele autorskich programów.

W 2009 roku został dyrektorem TVP Sport, zrezygnował z tej funkcji w maju 2017 roku, zastąpił go Marek Szkolnikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej