SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hanna Jackowska dyrektor zarządzającą Leo Burnett

Z początkiem czerwca funkcję dyrektor zarządzającej agencją Leo Burnett objęła Hanna Jackowska. Przejmuje dotychczasowe obowiązki Tomasza Pawlikowskiego, który teraz jako prezes Publicis Communications skoncentruje się na działalności tej firmy.

Hanna JackowskaArticle

Stanowiska dyrektora zarządzającego w Leo Burnett wcześniej nie było. Ostatnio agencją kierował Tomasz Pawlikowski - jako CEO (funkcję tą objął pod koniec 2015 roku), kiedy to zastąpił Tomasza Hilta.

Tomasz Pawlikowski formalnie pozostaje CEO Leo Burnett, jednak skoncentruje się na działalności Publicis Communications i synergii w obszarze struktur Publicis Groupe. Pawlikowski ostatnio został również nowym CEO agencji Saatchi&Saatchi Interactive Solutions, zastępując Piotra Morkowskiego.

Hanna Jackowska będzie zarządzała Leo Burnett z Adamem Nowakowskim, jej zastępcą i jednocześnie szefem strategii. Do jej obowiązków będzie należało kierowanie sześćdziesięcioosobową firmą, pozyskiwanie nowych kontraktów i poszerzanie kompetencji agencji w obszarze digital.

- Zakończyliśmy ważny etap przebudowywania Leo Burnett. W ostatnich kilkunastu miesiącach wyłonił się zespół liderów silnie związanych z marką, którzy mogą wziąć odpowiedzialność za dalszy rozwój firmy i kontynuować pracę nad umacnianiem Leo Burnett na polskim rynku. Będę wspierał nowy zespół zarządczy strategicznie, operacyjne kierowanie agencją pozostawiając w rękach menedżera z wieloletnim doświadczeniem, jakim jest Hanna Jackowska - powiedział Tomasz Pawlikowski, prezes Publicis Communications.

Hanna Jackowska pierwsze kroki w reklamie stawiała w 1995 roku w agencji JWT, w 1998 roku dołączyła do agencji Leo Burnett. W tym czasie pracowała dla takich klientów jak bank Millennium, Coca Cola czy Procter & Gamble.

Dołącz do dyskusji: Hanna Jackowska dyrektor zarządzającą Leo Burnett

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
Zapytajcie zespół leo w jakim menadżerem jest Hanna. Z drugiej strony – rządy Tomasza P. doprowadzily to tak poważnego ograniczenia wielkości tej firmy i takiej degrengolady, że nie bardzo jest chyba czym zarządzać. Także – można było pozyskać fachowca formatu Hanny. Pani pokręci się trochę i zamknie Leo, a pan Tomasz P. Zostanie CEO czegoś innego, nie stworzonego przez siebie, i skutecznie zminimalizuje kolejną operację.
odpowiedź
User
Brawa dla tych państwa
"Zakończyliśmy ważny etap przebudowywania Leo Burnett" - no brawo! To była bardzo poważna operacja i jak widać zakończona sukcesem. Wszyscy wiemy jak trudno jest stracić klientów i zespół w tak krótkim czasie, a jednocześnie nie wygrać nowych. Oby tak dalej, bo wasz sukces to nasz sukces! Wszyscy życzymy powodzenia panu Tomaszowi i już nie możemy się doczekać na nowych klientów z Saatchi&Saatchi, bo tych z Leo już mamy.
odpowiedź
User
TenCoWie
wcześniejsze komentarze doskonale podsumowują wypowiedzi i działania pana TP... a wydawało się że po wcześniejszym Tomaszu (H.) ciężko będzie upaść niżej. Można? Można... Bhawo
odpowiedź