SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HBO ChaText

Nowy system sms-owej komunikacji proponuje HBO Polska

HBO uruchamia w grudniu HBO ChaText - system do sms-owej komunikacji między widzami. Abonenci HBO będą mogli wymieniać opinie na temat oglądanych filmów oraz komentować propozycje programowe. Opinie będzie można śledzić w teletekście.

- Przyszłością telewizji są stacje interaktywne, takie, które dają widzom możliwość czynnego udziału w tworzeniu programu i czynnym uczestniczeniu w nim. Wokół kanałów tematycznych tworzą się coraz częściej telewizyjne społeczności, które uczestniczą            w funkcjonowaniu kanałów. W odpowiedzi na takie potrzeby HBO uruchamia platformę komunikacyjną. Abonenci HBO będą mogli wymieniać opinie na temat oglądanych filmów oraz komentować propozycje programowe. Opinie będzie można śledzić w teletekście HBO. System umożliwia abonentom HBO komunikację z pozostałymi widzami, a także dobrą zabawę w gronie widzów zainteresowanych określonym tematem. W niedalekiej przyszłości system będzie również dostępny poprzez stronę internetową HBO - informuje HBO.

HBO ChaText jest zaawansowaną platformą do zarządzania kontaktami z widzami poprzez telefon komórkowy i teletekst jednocześnie. Za pomocą telefonu komórkowego      i pilota widzowie mają stały i aktywny kontakt z kanałem. Koncepcja interakcji jest oparta o dekoder teletekstu, w który wyposażone są standardowo odbiorniki TV. Komunikacja będzie dostępna dla wszystkich grup widzów w każdym momencie czasu. Projekt dla HBO przygotowała firma Comtica.

Logowanie do HBO ChaText odbywa się tylko jednorazowo. Abonenci, rejestrując się         w systemie, podają swój pseudonim, który jest rozpoznawany przez program                    i wyświetlany razem z treścia sms-a. Przebieg rozmów wyświetlany jest jako pełna strona teletekstowa. Niezależnie od wyświetlanych sms-ów HBO proponuje private chat dla swoich abonentów. Bez ujawniania numerów telefonów, jedynie na podstawie pseudonimu, zarejestrowani użytkownicy mogą wymieniać się sms-ami bezpośrednio ze sobą.

HBO zaplanowało promocję HBO ChaText. Informacje o możliwościach sms-owego czatowania ukażą się w ulotkach HBO, w spotach antenowych oraz na stronach internetowych HBO.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HBO ChaText

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl