SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HBO Max nie będzie już produkować w Polsce własnych seriali

Serwis HBO Max usunie część produkcji oryginalnych ze swojej oferty i zaprzestanie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami. Ta rewolucyjna decyzja dotyczy krajów skandynawskich i Europy Środkowej, w tym Polski i ma związek z planowanym połączeniem platform HBO Max i discovery+.

Article

O zmianach HBO poinformowało w krótkim komunikacie. - W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów - czytamy w nim.

Zobacz także: Będzie pozew TV Puls w sprawie DVB-T2. „Jest dużo gorzej niż zakładaliśmy”

Nie będzie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami

- Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to także wstrzymania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów na najnowszych terytoriach - w Niderlandach i Turcji - podano dalej.

- Zaangażowanie firmy na rynkach HBO Max nie ulega zmianie. Projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery we wspomnianych regionach i nadal będą nabywane lokalne treści produkowane przez strony trzecie z myślą o udostępnieniu ich w serwisach streamingowych - dodano w komunikacie.

W Polsce HBO od lat produkuje własne seriale - ostatnim wyemitowanym była nadawana w kwietniu br. „Odwilż”. W 2020 r. nakręcono serial „Warszawianka”, który czeka na emisję.

-  W sprawie konkretnych produkcji więcej szczegółów podamy wkrótce, jako że w ramach globalnego procesu trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max, czy zostaną zastosowane inne rozwiązanie licencyjne. Jest też kilka projektów europejskich, których produkcja została już zamówiona i mogą pojawić się w ofercie HBO Max - poinformowała Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA

Wybrane seriale znikają z HBO Max

W zeszłym tygodniu z oferty HBO Max zostały usunięte wybrane produkcje europejskie i amerykańskie, wśród których znalazły się seriale europejskie jak "Ruxx", "Informator", "Przybysze", "Pożądanie", "Głodni razem" czy "Nieświadomi" oraz amerykańskie jak "Sally4Ever", "Kontra", "Kemping", "Vinyl" czy program "Ale bukiet". - W serwisie w Polsce pozostaną rodzime produkcje, takie jak "Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Odwilż", "Pakt" czy "Bez tajemnic" - zapewnia Niburska.

Zobacz także: Część widzów tylko z TVP. „Opozycja może kwestionować wyniki wyborów”

W związku z tą decyzją możliwe są cięcia zatrudnienia w europejskich oddziałach HBO Max, ale na razie brak informacji na ten temat.

Nie wiadomo, kiedy dojdzie do globalnej fuzji Discovery+ i HBO Max. W Polsce treści Discovery+ są częścią platformy Player.pl, która ma własne produkcje i emituje treści z wszystkich kanałów Grupy TVN, zatem połączenie powinno obejmować Playera i HBO Max.

Przypomnijmy, że w ramach sfinalizowanej na początku kwietnia fuzji Warner Media i Discovery Inc. ogłoszony został plan oszczędności, które mają wynieść 3 mld dol. w ciągu pierwszych 24 miesięcy od zamknięcia transakcji (firma jest zadłużona na ok. 55 mld dol.). Duża część z tego będzie pochodzić z "unikania inwestycji".

Serwis HBO Max ruszył w Polsce 8 marca, zastępując platformę HBO GO. Firma nie podaje liczby subskrybentów serwisu. Z danych Mediapanelu wynika, że w maju br. platformę odwiedziło 4,69 mln użytkowników.

Dołącz do dyskusji: HBO Max nie będzie już produkować w Polsce własnych seriali

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tele
Powodzenia. Disney umacni tylko swoją pozycję.
56 10
odpowiedź
User
TT
Dno. Powrót do najgorszych amerykańskich nawyków (promujemy tylko to co amerykańskie, jeśli mamy jakieś lokalne produkcje, to zamykamy je w lokalnych "bańkach"... najlepiej, aby widzowie z kraju A, nigdy nie zobaczyli produkcji z kraju B). Disney też po tym względem nie jest lepszy (ostatnio był wywiad z przedstawicielem tej platformy, i nie potrafił nic konkretnego powiedzieć o ewentualnych przyszłych polskich produkcjach).

Co by nie mówić o Netflixie, to prezentuje on zupełnie odwrotne podejście do produkcji lokalnych (inwestuje dużo pieniędzy w treści lokalne i daje im zaistnieć na rynku globalnym).
91 5
odpowiedź
User
Buggi
Czy oni zwariowali? Jaki jest do ciężkiej cholery sens usuwania z platformy istniejących własnych produkcji?
98 6
odpowiedź