SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hejter za wpisy o Grzegorzu Hajdarowiczu zapłaci 17,5 tys. zł

Krakowski sąd rejonowy utrzymał wyrok w sprawie Zygmunta F. oskarżonego przez Grzegorza Hajdarowicza w trybie prywatnoskargowym o pomówienia zamieszczone w komentarzach pod tekstem portalu Wirtualnemedia.pl.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

W sierpniu i wrześniu 2012 roku mężczyzna zamieścił pod artykułem pt. „Dragons’ Den 3 bez Grzegorza Hajdarowicza” komentarze pomawiające właściciela Gremi Media. We wpisach oskarżał Hajdarowicza m.in. o prowadzenie działalności przestępczej polegającej na praniu brudnych pieniędzy.

Grzegorz Hajdarowicz wytoczył Zygmuntowi F. dwa procesy o pomówienie z art. 212 kodeksu karnego, które potem zostały połączone. Sąd Rejonowy w Krakowie nie miał pewności co do autorstwa wpisów i uniewinnił oskarżonego. Po odwołaniu sąd okręgowy przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia - pełnomocnik Grzegorza Hajdarowicza podkreślał, że oskarżony mieszkał sam w mieszkaniu, a aby włamać się do jego sieci trzeba złamać hasło.

W toku postępowania Sąd Rejonowy uznał, że Zygmunt F. jest autorem pomawiających wpisów i ukarał go grzywną 2,5 tys. zł oraz zasądził koszty postępowania w wysokości 15 tys. zł. Zygmunt F. odwołał się od tego orzeczenia, a w zeszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał wyrok sądu poprzedniej instancji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej