SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Helios może skorzystać z 11 mln zł kredytu rewolwingowego

Należąca do Agory sieć kinowa Helios w ramach porozumienia z Santander Bank Polska będzie mogła skorzystać z kredytu rewolwingowego do kwoty 11 mln zł.

W komunikacie giełdowym Agory zaznaczono, że warunkiem wypłaty Heliosowi przez Santander Bank Polska dalszych środków ponad kwotę wykorzystania kredytu na 14 br. będzie udzielenie przez Agorę poręczenia za zobowiązania Helios objęte dyspozycją wypłaty.

- Wykorzystanie kredytu rewolwingowego ponad kwotę 11 mln zł wymagać będzie odrębnej decyzji Santander - dodano.

Helios 20 mln zł kredytu rewolwingowego z Santander Bank Polska zaciągnął pod koniec grudnia 2020 roku, równocześnie wziął 20 mln zł kredytu w rachunku bieżącym z BNP Paribas Bank Polska.

We wrześniu 2020 roku od każdego z tych banków uzyskał po 20 mln zł kredytu rewolwingowego. - Pozyskane środki mogą zostać wykorzystane na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej Helios S.A., w tym nakładów odtworzeniowych i rozwojowych, z wyłączeniem refinansowania innego zadłużenia - opisano w komunikacie giełdowym Agory. Kredyt od BNP Paribas Bank Polska miał zostać spłacony w ciągu 24 miesięcy, a od Santander Bank Polska - 26 sierpnia 2022 roku. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił gwarancji spłaty 80 proc. przy obu kredytach.

Na początku sierpnia br. Helios uzyskał od Polskiego Funduszu Rozwoju umorzenie 14,07 mln zł z 18,91 mln zł pożyczki otrzymanej wiosną br. w ramach tzw. tarczy finansowej dla dużych firm.

Cała grupowa kapitałowa Agora w drugim kwartale br. przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto, wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Helios może skorzystać z 11 mln zł kredytu rewolwingowego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
Rewo co?
odpowiedź
User
Teleman
"Życie na kredycie"
odpowiedź
User
Rozbawiony
fajnie, że biorą tyle kredytów, ale jak je spłacą?
odpowiedź