SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HFPC pyta policję o dziennikarzy niewpuszczonych na miesięcznicę smoleńską

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła się do policji z pytaniami ws. dziennikarzy, których nie dopuszczono do relacjonowania miesięcznicy smoleńskiej. Jeden z nich donosił, że był celowo potrącany przez policjantów podczas relacjonowania przemarszu.

Podczas obchodów policja zatrzymała protestujących aktywistów (screen: YouTube/OKO.press)Article

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła się do Komendanta Stołecznego Policji z pytaniem o niedopuszczenie dziennikarzy niektórych redakcji do relacjonowania obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 października. Jeden z dziennikarzy informował, że był odpychany i celowo potrącany przez funkcjonariuszy podczas relacjonowania przemarszu demonstrantów z pl. Zamkowego pod siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Według informacji OKO.press to dziennikarz i operatorzy tej redakcji nie zostali dopuszczeni do relacjonowania obchodów, choć, jak zaznaczali, innych dziennikarzy wpuszczano. Członkowie redakcji OKO.press mieli usłyszeć od policjantów, że „organizator ich sobie nie życzy”.

HFPC w piśmie do komendanta zwraca uwagę na znaczenie wolności prasy i innych mediów „dla prawidłowego funkcjonowania demokracji”. Jak dodano, „selektywne dopuszczanie dziennikarzy do relacjonowania publicznych wydarzeń medialnych stanowi niedopuszczalne utrudnienie działalności prasy i jako takie jest nie do pogodzenia z konstytucyjną zasadą równości i bezwzględnym zakazem dyskryminacji”.

HFPC żąda również wyjaśnienia, dlaczego Krzysztof Boczek z OKO.press był potrącany przez funkcjonariuszy i odepchnięty przez jednego z nich.

Głos w sprawie zabrała też organizacja Reporterzy bez Granic, która wydarzenia potępiła jako „wielokrotną przeszkodę dla wolności prasy”.

Dołącz do dyskusji: HFPC pyta policję o dziennikarzy niewpuszczonych na miesięcznicę smoleńską

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żałosne
nie żadna fundacja praw człowieka, tylko lew. acka bojówka na zlecenie sorosa robiąca syf w Polsce i Europie
odpowiedź
User
buahaha
to nie dziennikarze tylko komunistyczni propagandziści i nie fundacja praw człowieka, tylko sorosowa szczuj. nia
odpowiedź
User
jasne jasne
oczko zdjes to nie redakcja tylko przybudówka służbowa drukująca zawartość otrzymanych maili od prowadzących i żyjąca ze zbiórek od tajemniczych wujków...
odpowiedź