SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hipermarket sieci Carrefour w miejsce słynnego warszawskiego supermarketu

Sieć Carrefour planuje otworzyć sklep w centrum handlowym Plac Unii, w którym 31 grudnia zamknięty został słynny Supersam, obecny przy placu Unii Lubelskiej od kilkudziesięciu lat. Sklep Carrefoura będzie działać w formule małego hipermarketu - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Słynny Supersam działał od 1962 r. do 2006 r. w pawilonie zbudowanym w czasach PRL, który był jednym z symboli ówczesnego handlu w stolicy.  Zburzono go, by wybudować galerię handlową Plac Unii i w 2013 r. ruszyła tam Supersam w nowej wersji. Sklep zamknięto jednak z końcem ub.r.

Jak wynika z oświadczenia, powodem likwidacji sklepu były zmiany, które doprowadziły do "trudnej sytuacji ekonomicznej" placówki. Mowa m.in. o przejściu części klientów do dyskontów czy internetu. Dodano, że z tych względów dalsze prowadzenie działalności "w dotychczasowym formacie narażałoby (...) spółkę na poważne straty". Supersam prowadzi obecnie trzy supermarkety w Warszawie (na Bemowie i Ursynowie).

Lokal obecnie stoi pusty, a wkrótce zostanie przejęty przez francuską sieć Carrefour, który otworzy tam hipermarket kompaktowy, czyli sklep większy od klasycznego supermarketu, ale mniejszy od dużego hipermarketu. Trwa dopinanie ostatnich szczegółów.

Mimo że centrum Plac Unii nigdy nie miało bardzo wielu klientów, a w ostatnim czasie jedno z pięter ze sklepami zmieniono w biura, to sieć wierzy na tę lokalizację. W okolicy trudno bowiem znaleźć duże sklepy spożywcze, nie ma też popularnych dyskontów.

Mimo że hipermarkety są dziś podgryzane przez rozwijające się mocno dyskonty, to Carrefour dalej stawia na ten format i w ostatnich latach otworzył kilka nowych sklepów. Zajmowały one głównie lokalizacje po sklepach Tesco, które wyszło z Polski. Nowo otwierane hipermarkety nie są jednak tak duże jak kiedyś.

Carrefour nie znika z Polski

Carrefour posiada obecnie sklepy w wielu liczących się centrach handlowych w Warszawie, m.in. w Westfield Mokotów, Westfeld Arkadii, Złotych Tarasach czy Galerii Wileńskiej.

Łącznie w Polsce sieć ma ponad 900 sklepów w różnych formatach oraz sklep internetowy. Mimo spekulacji mediów o sprzedaży polskiego biznesu Carrefoura w ub.r. do żadnej transakcji nie doszło, a firma planuje dalszy rozwój nad Wisłą.

Dołącz do dyskusji: Hipermarket sieci Carrefour w miejsce słynnego warszawskiego supermarketu

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Czy to nie pachnie korupcjaaaa?
16 6
odpowiedź
User
Jj
Wiadomo, jak sklep jest Polskiii to cicho, ale jak zagraniczny, to trzeba promowac. Jak za zaborow Pan musi byc spoza kraju.
26 8
odpowiedź
User
lokals
Ja to bym sie chcial dowiedziec, kiedy ten sklep sie otworzy, ale w artykule nic o tym nie ma. Bez Supersamu w okolicy zostaly same Zabki
21 1
odpowiedź