SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Historia Do Rzeczy” od środy w kioskach. „Będziemy wywabiać białe plamy historii”

W środę 27 lutego br. w sprzedaży pojawi się pierwszy numer nowego miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (Orle Pióro). - Będziemy w nim konsekwentnie wywabiali wszystkie „białe plamy” historii - deklaruje Piotr Zychowicz, redaktor naczelny magazynu.

„Historia Do Rzeczy” to uzupełnienie „Tygodnika Do Rzeczy” kierowanego przez Pawła Lisickiego i tworzonego przez byłych dziennikarzy „Uważam Rze” (więcej na ten temat).

Piotr Zychowicz podkreśla, że magazyn ma przywracać historii należne jej miejsce i znaczenie w życiu społecznym. Zapowiada, że „Historia Do Rzeczy” będzie zapisem historii prawdziwej, udokumentowanej, porządkującej tematy ważne dla Polski i świata: totalitaryzmy XX wieku i walkę o niezawisłość, nacjonalizm i trudne stosunki sąsiedzkie.

W redakcji miesięcznika znaleźli się byli redaktorzy „Uważam Rze Historia”: Maciej Rosalak, Tomasz Stańczyk, Agnieszka Rybak, a jego felietonistami są: Wiktor Suworow, prof. Marco Patricelli, Krzysztof Masłoń, Sławomir Cenckiewicz, Sławomir Koper, Bronisław Wildstein oraz Rafał A. Ziemkiewicz.

Tematem okładkowym pierwszego numeru „Historii Do Rzeczy” będzie opowieść o żołnierzach wyklętych, którzy rzucili wyzwanie sowieckiej okupacji i zapłacili za to najwyższą cenę. W numerze czytelnicy znajdą też m.in. teksty Wiktora Suworowa o tajemnicy zabójstwa Stalina, Tadeusz M. Płużańskiego o ubeckich metodach prowadzenia śledztwa i Sławomira Kopera - o niezwykłych losach Anny German.

Pierwsze wydanie miesięcznika „Historia Do Rzeczy” ukaże się w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. Będzie ono liczyło 100 stron, a cena tytułu wynosić będzie 6,95 zł. Wprowadzenie pisma na rynek wspierać będzie kampania radiowa i internetowa.

 

Dołącz do dyskusji: „Historia Do Rzeczy” od środy w kioskach. „Będziemy wywabiać białe plamy historii”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yogidługonogi
Jest wielkie zapotrzebowanie na odkłamaną historię, bez michnikowskiej cenzury. W tym numerze zapowiada się prawdziwa sensacja historyczna, więc przy wtórze jęczących lemingów cały nakład zapewne szybko się rozejdzie. Żołnierze wyklęci czekają na odkłamanie ich tragicznej, bohaterskiej historii.
odpowiedź
User
haha
Ciekawe, czy redaktor Gmyz będzie lustrował pradziadka tego nowego ministra spraw wewnętrznych
;)
odpowiedź
User
do hahy
Dlaczego Gmyz ma to robić, jeśli można wiedzieć? Czy Gmyz zajmuje się lustracją? A może po prostu chciałeś być dowcipny ale nie wyszło? Zawsze warto dać swój dowcip komuś do konsultacji np. mamie, pani w szkole itp. To powinno pomóc.
odpowiedź