SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HMD Global z nowym centrum cyfrowym. Dane użytkowników Nokii przeniesione do Finlandii

HMD Global, producent smartfonów Nokia, ogłosił zawarcie współpracy z Google Cloud oraz firmą CGI, na mocy której dane użytkowników związane z aktywacją telefonów oraz ich wydajnością będą przechowywane w chmurze Google. Serwery fizycznie znajdują się w miejscowości Hamina w Finlandii. Ten ruch ma zapewnić użytkownikom smartfonów Nokia zwiększenie szybkości działania urządzeń oraz szybkości aktualizacji i rozszerzeń.

Article

Ogłaszając nowe partnerstwo HMD Global wyjaśnia, że korzystając z zaawansowanej analizy danych i technologii uczenia maszynowego oferowanej przez Google Cloud, a także specjalistycznej wiedzy CGI na temat chmur i przetwarzanych w nich danych, producent może zmaksymalizować analizę spływających informacji, aby zapewnić użytkownikom komfort podczas korzystania z telefonów Nokia.

Pierwszymi urządzeniami, które będą przechowywać dane w nowym centrum, będą smartfony Nokia 4.2, a dane z wcześniejszych modeli zostaną przeniesione do Haminy po ich aktualizacji do Androida Q, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Przeniesienie centrum danych do Finlandii ma także pokazywać zaangażowanie HMD Global w przestrzeganie wszystkich europejskich przepisów dotyczących środków bezpieczeństwa, w tym przepisów UE dotyczących ochrony danych, takich jak ogólne rozporządzenie RODO.

Według komunikatu nowe rozwiązanie HMD Global, zbudowane wraz z CGI i Google Cloud, jest zgodne ze wszystkimi wytycznymi RODO, a zbierane dane dotyczące aktywacji i wydajności telefonów są zarządzane bezpośrednio przez HMD Global, bez pośrednictwa firm trzecich.

Dołącz do dyskusji: HMD Global z nowym centrum cyfrowym. Dane użytkowników Nokii przeniesione do Finlandii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl