SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hoga.pl udostępnia profil swoich użytkowników

Według badań Web Profiler, przeprowadzonych przez TNS OBOP w marcu i kwietniu 2002 roku Hoga.pl odwiedzana jest głównie przez mężczyzn powyżej 20 roku życia, z wyższym wykształceniem, aktywnych zawodowo i posiadających regularne dochody.

Najbardziej popularne wśród mężczyzn serwisy to hardware.hoga.pl. (89% użytkowników to mężczyźni) i software.hoga.pl (88,5%). Natomiast kobiety najczęściej odwiedzają serwis praca.hoga.pl (46,6%) i prawo - aż 40,5% użytkowników to kobiety.

Portal Hoga.pl odwiedzany jest głównie przez ludzi młodych - 64,4% użytkowników jest w wieku 20-29 lat. Osoby poniżej 20 roku życia najmniej zainteresowane są serwisem pieniądz (tylko 2,9% użytkowników), natomiast osoby powyżej 50 roku życia najchętniej korzystają z serwisu giełda (20,1%) i wiara (14,4%). Wśród osób pomiędzy 20-50 rokiem życia najbardziej popularne są serwisy praca (90,6%), banki (86,2%) i pieniądz (85,3%).

Prawie połowa wszystkich użytkowników portalu Hoga.pl to osoby aktywne zawodowo i posiadające regularne dochody. Osoby o dochodach powyżej średniej krajowej najchętniej korzystają z serwisów finansowych, natomiast najrzadziej odwiedzają strony wiara i praca, w przeciwieństwie do osób nie posiadających dochodów, które - poza tymi dwoma - interesują się jeszcze serwisami hardware i software.

Aż 48% użytkowników portalu ma wykształcenie wyższe niż średnie. Osoby z wykształceniem średnim najchętniej korzystają z serwisu fundusze inwestycyjne, natomiast osoby z wykształceniem wyższym magisterskim najczęściej odwiedzają serwisy emerytura (aż 69%), prawo (51,2%) i praca (50%).

Strona główna portalu wykazuje znacznie mniejszy stopień sprofilowania niż poszczególne jego serwisy. Internauci odwiedzający stronę główną w niewielkim stopniu różnią się od wszystkich polskich internautów (na podstawie porównania badań WebProfiler i Interbus). Są to przeważnie osoby młode, nie posiadające dochodów, z wykształceniem średnim, najczęściej uczące się lub studiujące.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hoga.pl udostępnia profil swoich użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl