SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Homilie Jana Pawła II w TVP1 do 2 kwietnia

Ostatni raz fragment kazania św. Jana Pawła II Telewizja Polska  wyemituje w 18. rocznicę  jego śmierci 2 kwietnia. TVP1 pokaże tego dnia kilka filmów o polskim papieżu.

Article

Fragmenty archiwalnych homilii św. Jana Pawła II emitowane są w TVP1 od piątku 10 marca, po głównym wydaniu "Wiadomości", czyli w czasie największej oglądalności.

Jak wynika z ramówki TVP1, kazania będą pokazywane jeszcze przez ponad dwa tygodnie - ostatni raz 2 kwietnia, w dniu osiemnastej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

W tym dniu antena TVP będzie miała zmienioną ramówkę - w programie na ten dzień zaplanowano kilka filmów i audycji o polskim papieżu. O 9:45 widzowie obejrzą dokument "Świat według Jana Pawła II" , o 15:05 włoski film obyczajowy Nie lękajcie się - historia pewnej przyjaźni (Non avere paura. Un'amicizia con Papa Wojtyla.).

Także do 2 kwietnia w Programie 1 Polskiego Radia można słuchać cyklu "Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II". Tytuł cyklu nawiązuje do treści homilii wygłoszonej przez papieża w Gnieźnie podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Audycja "Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II" jest nadawana od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, zaś w niedziele o godz. 18.25.

W tygodniu od 6 do 12 marca br. telewizyjna Jedynka  miała 8,82 proc. udziału w rynku oglądalności (wzrost o 0,52 pkt. proc.  tydzień do tygodnia). Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Homilie Jana Pawła II w TVP1 do 2 kwietnia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romek
Oj tam, oj tam, wszyscy wiemy co Karolek robił i jakie miał ciemne strony.
odpowiedź
User
:-(
TVP zapisała papieża do PiSu i zamierza na tym oprzeć kampanię wyborczą partii rządzącej.

Największym przegranym będzie w końcowym rozliczeniu Kościół. Nachalny i bezrefleksyjny sojusz ołtarza z tronem odbija się czkawką na liczbie wiernych. PiS (którego moralność ma niewiele wspólnego z ewangelią) i zakłamani biskupi sklejeni układami z władzą są na jak najlepszej drodze do dechrystianizacji Polski.
odpowiedź
User
Gie
Jaką oglądalność mają te przemówienia po Wiadomościach?
odpowiedź