SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hortex doprowadził do usunięcia mema z logo firmy kpiącego z himalaisty Tomasza Mackiewicza

Piotr „Koza” Kozerski, były współtwórca kanału youtube’owego Pyta.pl, zamieścił na Facebooku mem z logo Hortexu drwiący z prawdopodobnej śmierci himalaisty Tomasza Mackiewicza. Firma wyraziła oburzenie i rozważa pozwanie Kozerskiego, odciął się też od niego Mikołaj „Jaok” Janusz z Pyta.pl.

Article

Grafika zamieszczona przez Kozerskiego składała się ze zdjęcia Tomasza Mackiewicza z logo Hortexu i napisem „mrożonka himalajska”. Nawiązywała do szeroko komentowanej sytuacji z weekendu, kiedy himalaiści Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol utknęli na dużej wysokości podczas zejścia ze szczytu Nanga Parbat. Ratownikom udało się znaleźć Revol, natomiast nie dotarli do Mackiewicza.

Piotr „Koza” Kozerski swój mem zamieścił w weekend. Skrytykowało go wielu internautów. Macieh Budzich, autor bloga Mediafun, zwrócił uwagę, że grafika mocno narusza dobry wizerunek marki Hortex.

W poniedziałek Hortex poinformował, że stara się doprowadzić do usunięcia wpisu Kozerskiego (we wtorek rano mem nie był już widoczny na Facebooku). - Składamy wyrazy współczucia rodzinie Tomasza Mackiewicza. Wyrażamy swoje ubolewanie i absolutny sprzeciw wobec publikacji, z którą nie mamy nic wspólnego - podkreślił producent.

- Wczoraj rozpoczęliśmy działania mające na celu usunięcie mema, żądając zarówno od autora, jak i Facebooka usunięcia tego posta, który narusza zasady moralne i bezprawnie wykorzystuje logo marki. Dziękujemy wszystkim osobom za interwencję i zgłoszenie nam publikacji tego oburzającego mema. Sprawa ta poruszyła nas równie dogłębnie - zaznaczyła firma.

Hortex rozważa też podjęcie kroków prawnych wobec Piotra Kozerskiego.

Od mema odciął się również Mikołaj „Jaok” Janusz, obecny szef kanału Pyta.pl (Kozerski współtworzył go do połowy 2016 roku). - Chcielibyśmy podkreślić, że Pyta nie współpracuje z „Piotrem K.” od lipca 2016r. Koza kontynuuje pogrążanie się w mroku, robi to jednak od dawna samotnie. Dla nas życie ludzkie jest wartością wyższą i temu podobne akty trollingu wobec dramatu rodziny himalaisty skazane są na jednoznaczne potępienie - napisał Janusz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hortex doprowadził do usunięcia mema z logo firmy kpiącego z himalaisty Tomasza Mackiewicza

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Aktów nienawiści wobec Mackiewicza było naprawdę dużo. Przeglądanie wpisów na Interii jest ostatnio wyjątkowo przykre. Nie wiem, co robi tamtejsza moderacja.
35 14
odpowiedź
User
sikos
To już jest skur*****stwo.
21 33
odpowiedź
User
dfaa
Youtuberzy to patologia! Nie kupuję marek które sięz nimi miziają !!!
15 26
odpowiedź
User
redzgred
Mem okropny, nieludzki, ale najcięższy zarzut dla mema to, że nie śmieszny. To dyskwalifikacja dla autora.
13 10
odpowiedź
User
aZaliż
A jak było z Zimnym Lechem?
Wtedy też wszyscy bronili zmarłych i solidaryzowali się w cierpieniu z żałobnikami?
74 16
odpowiedź