SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HotSpot Idea w całej Polsce

Powszechny i szybki dostęp do Internetu w całej Polsce

Od 15.04.2004 r. sieć IDEA wprowadziła do swojej oferty nową usługę pod nazwą HotSpot Idea, polegającą na szerokopasmowym dostępie do sieci Internet z wykorzystaniem technologii transmisji bezprzewodowej Wireless LAN ("W-LAN", "Wi-Fi"), zgodnej ze standardem IEEE 802.11b. Nowa usługa powszechnego dostępu do Internetu jest już dostępna w 40 lokalizacjach, natomiast Idea planuje do końca br. uruchomić ok. 150 lokalizacji HotSpot Idea w całej Polsce.

Usługa HotSpot Idea świadczona jest kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce, tzw. "hot-spotach". Są to miejsca o charakterze publicznym: centra biznesowe, hotele, kawiarnie, restauracje, lotniska oraz salony sieci Idea i jej Partnerów. Na potrzeby świadczenia usługi HotSpot Idea przygotowany został specjalny logotyp informujący klientów o możliwości skorzystania z usługi. W chwili obecnej wszystkie lokalizacje są, bądź w ciągu kilku najbliższych dni będą, odpowiednio oznakowane, a ponadto potencjalni klienci znajdą w nich broszury informacyjne, zawierające wskazówki o tym, jak skorzystać z usługi, jakich urządzeń dostępowych można używać oraz - co najważniejsze - ile kosztuje korzystanie z usługi HotSpot Idea.

Z usługi HotSpot Idea można skorzystać w dwojaki sposób:

1. Dla użytkowników ofert abonamentowych (postpaid) w sieci Idea (abonenci ofert Nowa Idea Optima, Nowa Oferta Meritum oraz Idea dla Firm) przewidziana jest specjalna oferta w postaci miesięcznej opłaty za korzystanie z usługi. W ramach abonamentu, klient otrzymuje - za pośrednictwem usługi HotSpot Idea - nieograniczony dostęp do Internetu z wykorzystaniem technologii WLAN. Opłata abonamentowa wynosi 39 zł (41,73 zł z VAT). Korzystanie z usługi w tej formie wymaga od klienta posiadania przy sobie telefonu z włączoną usługą HotSpot Idea. W momencie uruchamiania usługi na urządzeniu przenośnym (notebook, palmtop) przechwycona zostaje sesja przeglądarki internetowej, która wymusza wprowadzenie numeru telefonu w sieci Idea z włączoną usługą HotSpot Idea. Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku sekund na telefonie pojawi się wiadomość SMS z kodem uprawniającym do załogowania się do usługi HotSpot Idea. Użytkownik ma 10 minut na to, aby wprowadzić kod i rozpocząć korzystanie z niej. Kod jest jednorazowy i umożliwiający załogowanie tylko jednemu użytkownikowi. Po zakończeniu korzystania z usługi, system samoczynnie odłączy klienta od sieci.

2. Wszystkie osoby, które nie są uprawnione do korzystania z abonamentowej formy płatności za usługę HotSpot Idea (np. korzystają z ofert prepaid w sieci Idea: Dla Każdego w Idei lub Idea POP, są użytkownikami innych sieci komórkowych, obcokrajowcami przebywającymi w Polsce w roamingu, lub po prostu nie posiadają telefonu komórkowego) mogą skorzystać z niej dzięki specjalnym kartom-zdrapkom. Karty są dostępne w miejscach świadczenia usługi, w punktach oznaczonych specjalnym znakiem - zachęcającym do ich zakupu.

Karty-zdrapki posiadają trzy różne nominały i są przeznaczone dla różnych grup odbiorców:

- Karta 2-godzinna, o nominale 9 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 2 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 15.32, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 17.32. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi Hot Spot Idea.

- Karta 24-godzinna, o nominale 29 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez 24 godziny od pierwszego logowania do systemu. Przykładowo, rozpoczęcie korzystania z usługi o godzinie 19.55, umożliwia dostęp do sieci Internet do godziny 19.55 dnia następnego. Wcześniejsze zakończenie pracy umożliwia ponowne załogowanie się do usługi, jednakże przed upływem wykupionego limitu czasowego. Użytkownik nie ma możliwości zatrzymania licznika z czasem po pierwszym logowaniu do usługi.

- Karta 2-godzinna na 2 miesiące, o nominale 19 zł z VAT, uprawniająca do skorzystania z usługi HotSpot Idea przez efektywne 120 minut używania usługi. W przypadku tej karty, aby liczba minut do wykorzystania była wykorzystana optymalnie, należy po zakończeniu pracy wylogować się z usługi, a licznik z czasem zostanie zatrzymany. Użytkownik ma możliwość wykorzystania opłaconego limitu czasowego przez 60 dni od pierwszego logowania. Niewykorzystanie tego limitu powoduje jego utratę.

Powyższa oferta ważna jest do dnia 30 czerwca 2004 r. Przez dwa i pół miesiąca Idea będzie uważnie obserwować i monitorować zainteresowanie klientów tą usługą. Wzbogaceni w taką wiedzę, podjęte zostaną decyzje w sprawie ewentualnych modyfikacji cenowych.

Z dniem 15.04.2004 r. Idea otwiera 40 lokalizacji świadczących usługę. W najbliższych dniach poniższe lokalizacje zostaną włączone do wewnętrznego systemu autoryzacyjnego, który będzie odpowiadał za identyfikację i zarządzanie użytkownikami korzystającymi z usługi.

W ramach współpracy pomiędzy PTK Centertel sp. z o.o. i IBM Polska sp. z o.o., sieć Idea zapewnia dostęp do Internetu w technologii WLAN w 9 punktach sprzedaży detalicznej IBM Polska, tzw. ThinkPad Centers. W miarę powstawania kolejnych sklepów tej sieci, Idea zapewniać będzie dostępność usługi HotSpot Idea także w tych lokalizacjach.

Lista lokalizacji HotSpot Idea na dzień 15.04.2004 r.

1 Bydgoszcz ul. Gdańska 53 Salon Idea Bydgoszcz

2 Chorzów ul. Wolności 29 Salon Idea Chorzów

3 Gdańsk ul. Karmelicka 1 Centrum Idea Gdańsk

4 Gdynia ul. 10 lutego 7 Salon Idea Gdynia

5 Katowice ul. 3-go Maja 5 Centrum Idea Katowice

6 Katowice ul. Korfantego 2 Salon IBM Katowice

7 Kraków ul. Lubicz 23 Salon IBM Kraków

8 Kraków ul. Piłsudskiego 22 Salon Idea Kraków

9 Kraków ul. Starowiślna 62 Salon Idea Kraków

10 Kraków ul. Wielopole 4 Hotel Holiday Inn Kraków

11 Krosno ul. Lwowska 6 Salon IBM Krosno

12 Lublin ul. Krakowskie Przedmieście 38 Salon Idea Lublin

13 Łódź Al. Marszałka Piłsudskiego 3 Centrum Idea Łódź

14 Łódź ul. Jaracza 85 Salon IBM Łódź

15 Olsztyn ul. Dąbrowszczaków 8/9 Salon Idea Olsztyn

16 Poznań ul. Bukowska 285 Port Lotniczy Poznań

17 Poznań ul. Głogowska 14 Międzynarodowe Targi Poznańskie

18 Poznań ul. Kochanowskiego 7 Salon IBM Poznań

19 Poznań ul. Roosevelta 18 Salon Idea Poznań

20 Poznań ul. Wierzbięcice 9 Salon Idea Poznań

21 Radom ul. Żeromskiego 73 Salon Idea Radom

22 Rzeszów ul. Kopernika 12 Salon Idea Rzeszów

23 Sopot ul. Polna 58/60 Salon IBM Sopot

24 Sosnowiec ul. 3-go Maja 30 Salon Idea Sosnowiec

25 Szczecin ul. Kaszubska 52 Salon Idea Szczecin

26 Szczecin ul. Wojska Polskiego 19 Salon Idea Szczecin

27 Toruń Rynek Staromiejski 24 Salon Idea Toruń

28 Warszawa Al. Niepodległości 24/30 Salon Idea Warszawa

29 Warszawa al.. Jana Pawła II 27 City Cafe

30 Warszawa Plac Konstytucji 6 Centrum Idea Warszawa 31 Warszawa Plac Żelaznej Bramy 10 Business Centre Club

32 Warszawa ul. 1 Sierpnia 1 Hotel Novotel Airport Warszawa

33 Warszawa ul. Ogrodowa 58 Salon IBM Warszawa

34 Warszawa ul. Okrzei 34 Salon Idea Warszawa

35 Warszawa ul. Pańska 57/61 Salon Idea Warszawa

36 Warszawa ul. Puławska 15 Salon IBM Warszawa

37 Warszawa ul. Wołoska 12 Galeria Mokotów

38 Wrocław ul. Karola Wielkiego 19/23 Centrum Idea Wrocław

39 Wrocław ul. Piłsudskiego 13 Salon Idea Wrocław

40 Wrocław ul. Szewska 3A Salon IBM Wrocław
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HotSpot Idea w całej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl