SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

House of Influence - nowe narzędzie od Dentsu Aegis Network Polska i ARC Rynek i Opinia

Dentsu Aegis Network Polska oraz ARC Rynek i Opinia stworzyły House of Influence - narzędzie, które w skwantyfikowany sposób pozwala porównać celebrytów ze świata offline, czyli mediów, reklam, wydarzeń z internetowymi influencerami (funkcjonującymi głównie lub nawet wyłącznie w kanałach digital), a także dopasować i dobrać działań marketingowe i reklamowe.

Dennis Woodside Article

Narzędzie House of Influence ma odpowiadać m.in. na takie pytania jak "Czy młodzi konsumenci liczą się z celebrytami?", "Co wpływa na potencjał influencerów?", czy "W jakich wymiarach influencerzy online’owi mają przewagę nad celebrytami?". Ma ono pozwalać przygotować ewaluację wpływu znanych postaci ze świata offline i online dla celów marketingowych i reklamowych.

Z badania przygotowanego i przeprowadzonego w IV kwartale 2015 r. na potrzeby House of Influence wynika, że odrębne dotychczas światy - klasycznych offline'owych celebrytów i online'owych influencerów - przenikają się coraz bardziej, a postacie stale przepływają.

Na potrzeby House of Influence określono dwie płaszczyzny, które pozwalają spojrzeć na celebrytów i influencerów oraz sposób w jakich poruszają się w mediach na dwóch płaszczyznach: Reach (czyli zasięg) oraz Influence (czyli ocena poziomu wpływu/oddziaływania danej osoby na odbiorcę).

Z badań i nałożonych indeksów HI wynika, że influencerzy depczą po piętach offline'owym celebrytom. Co więcej, w najmłodszych i średnich grupach docelowych coraz częściej wskazywani jako bardziej zaufani są internetowi influencerzy niż celebryci znani ze srebrnego ekranu.

Autorskie narzędzie House of Influence przygotowane przez Dentsu Aegis Network Polska we współpracy z ARC Rynek i Opinia skierowane jest do marketerów, agencji reklamowych, działów social media i strategii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: House of Influence - nowe narzędzie od Dentsu Aegis Network Polska i ARC Rynek i Opinia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
wielkie halo o nic, zwykłe badanie cawi..
8 10
odpowiedź
User
nowa w branzy
poprawcie błąd, piszecie o zdobyciu danych o Maryli Rodowicz a niżej szczegółowa rozpiska o Magdzie gessler
8 8
odpowiedź
User
?!?!
Dowiedziałem się, że Magda Gessler pasuje do promowania produktów spożywczych. Trudno się nie zgodzić.
8 8
odpowiedź
User
Trialuser
Dowiedziałem się, że Magda Gessler pasuje do promowania produktów spożywczych. Trudno się nie zgodzić.


Przykładem mogą być słynne już parówki?
Narzędzie House of Influence ma odpowiadać m.in. na takie pytania? Żenujące
8 8
odpowiedź