SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HP LoadRunner in the Cloud - nowość od HP

Firma Hewlett-Packard zaprezentowała nowe oprogramowanie do testowania wydajności aplikacji o nazwie HP LoadRunner in the Cloud.

HP LoadRunner in the Cloud - nowość od HP

Według producenta, oferowane na życzenie oprogramowanie ma pomóc działom informatycznym w prosty i ekonomiczny sposób optymalizować wydajność stron internetowych i dostosowywać je do zmieniających się potrzeb firm.

Klienci są rozliczani w elastyczny sposób, tylko za faktyczne wykorzystanie narzędzi do testowania wydajności aplikacji o znaczeniu krytycznym i stron internetowych.

Nowe rozwiązanie HP jest odpowiedzią na wynik globalnego badania, które na zlecenie producenta przeprowadziła w kwietniu bieżącego roku firma Forrester Consulting. 50 proc. respondentów z firm średniej wielkości i 29 proc. z dużych korporacji stwierdziło, że planuje korzystać z usług udostępnianych poza siecią lokalną.

HP zapewnia, że za pomocą HP LoadRunner in the Cloud firmy mogą chronić sprawność aplikacji i wydajność stron internetowych dzięki rozszerzonemu zakresowi testowania, zwiększyć elastyczność i przyspieszyć reakcję na nieplanowane, nagłe sytuacje dzięki dostępnym na żądanie, zainstalowanym fabrycznie aplikacjom do testowania wydajności, a także uzyskać korzyści dzięki systemowi rozliczania w oparciu o przystępne stawki godzinowe (wystarczy karta kredytowa, by firma mogła w razie potrzeby opłacić dostęp do usługi).

HP oferuje też HP Elastic Test i HP Cloud Assure - narzędzia do testowania dostępne w formie oprogramowania jako usługi (SaaS), które mają pomagać działom informatycznym jeszcze bardziej obniżyć koszty i poprawić wyniki biznesowe.

Rozwiązanie HP LoadRunner in the Cloud będzie początkowo oferowane w bezpłatnej wersji beta wyłącznie w USA.

HP przedstawił także inicjatywę „HP ten.to.one”, której celem jest wsparcie rozwoju partnerów handlowych i firm średniej wielkości oraz uproszczenie funkcjonowania ich centrów przetwarzania danych. Celem tego programu jest aktywne wsparcie rozwoju klientów z sektora firm średniej wielkości i partnerów handlowych HP. Inicjatywa ma im pomóc szybciej wdrażać i integrować rozwiązania biznesowe oraz nimi zarządzać, a także ograniczyć złożoność posiadanej infrastruktury.

Za realizację tej inicjatywy odpowiedzialny będzie dział rozwiązań komercyjnych HP (HP Commercial Solutions) - wyodrębniony w ramach HP Software and Solutions.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HP LoadRunner in the Cloud - nowość od HP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl