SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei: identyfikacja twarzy i wirtualna rzeczywistość na zdjęciach w Mate 10 lite

Firma Huawei udostępniła aktualizację oprogramowania smartfona Mate 10 lite, wprowadzającą do urządzenia takie nowe funkcje jak identyfikacja twarzy właściciela, możliwość odblokowania dzięki Face Unlock oraz nowe funkcje fotograficzne bazujące na rzeczywistości wirtualnej.

Article

Funkcja Face Unlock da użytkownikom Mate 10 lite wybór między dwoma nowymi sposobami odblokowania smartfona. Pierwsza to użycie przycisku blokady telefonu przy jednoczesnym spojrzeniu na smartfon, a druga to dodatkowe potwierdzenie operacji ruchem palca po ekranie. Specjalny algorytm przedniego aparatu odczyta informacje z 1000 unikalnych punktów twarzy i zweryfikuje tożsamość właściciela. Cały proces ma trwać 0,8 sekundy.

Kolejną nowością jest ochrona treści powiadomień pojawiających się na ekranie blokady. Potrafiąc rozpoznać twarz właściciela, Mate 10 lite wyświetli wiadomości wyłącznie w sytuacji pomyślnej identyfikacji – dla osób niepowołanych treść wiadomości SMS czy powiadomień z komunikatorów pozostanie niewidoczna.


Funkcja odblokowywania telefonu ma zapewniać bezpieczeństwo danych dzięki trzem różnym mechanizmom ochrony. Pierwszym z nich jest zabezpieczenie danych na poziomie procesora. Wszelkie informacje znajdują się w części procesora odizolowanej od bieżącej pracy telefonu. Drugim sposobem zabezpieczenia jest metoda identyfikacji, która analizuje 1000 punktów twarzy, co ma dawać pewność, że smartfonu nie da się oszukać przy użyciu wydrukowanego zdjęcia twarzy właściciela czy wyświetlenia jego twarzy na innym ekranie. Nie powiedzie się także próba identyfikacji właściciela z dużej odległości. Trzecia funkcja zabezpiecza przed odblokowaniem smartfonu przez osobę niepowołaną w sytuacji, gdy właściciel urządzenia śpi – twarz z zamkniętymi oczami nie zostanie rozpoznana.

Mate 10 lite otrzyma również nowe funkcje fotograficzne. Do czterech obiektywów i efektu bokeh dostępnego w obu aparatach (tylnym i przednim) dojdą funkcje związane z rzeczywistością wirtualną. Zastosowany algorytm będzie w stanie bezbłędnie rozpoznać na zdjęciu twarz lub sylwetkę fotografowanej osoby i odseparować ją od tła. Ponadto użytkownik będzie mógł całkowicie zmienić tło zdjęcia lub dodać artystyczne efekty, w tym np. sylwetkę ulubionej postaci z filmu lub kreskówki. Udostępnione zostaną także nowe filtry, zarezerwowane dotąd dla aplikacji dedykowanych mediom społecznościowym.

Aktualizacja Mate 10 lite udostępniana jest stopniowo, od 23 lutego br. Aby z niej skorzystać, wystarczy dostęp do sieci Wi-Fi.

Dołącz do dyskusji: Huawei: identyfikacja twarzy i wirtualna rzeczywistość na zdjęciach w Mate 10 lite

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl