SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei: W 2025 będzie 2,8 mld użytkowników sieci 5G

Koncern Huawei prognozuje, że przy obecnej dynamice prac nad siecią 5G do 2025 roku globalna liczba jej użytkowników osiągnie poziom 2,8 miliarda. Chiński koncern zamierza aktywnie uczestniczyć w budowie zarówno samej infrastruktury 5G, jak i opartych na niej innowacyjnych rozwiązań.

Ken Hu, prezes Huawei, fot.: HuaweiArticle

Uwagi dotyczące globalnego rozwoju sieci 5G menedżerowie Huawei przekazali podczas 16. edycji konferencji Huawei Analyst Summit.

Ken Hu, wiceprezes Huawei w trakcie swojego wystąpienia przyznał, że technologia 5G jest wdrażana znacznie szybciej niż oczekiwano, a rozwój opartych na niej rozwiązań i sieci nowej generacji odbywa się równomiernie. Według prognoz firmy do 2025 r. świat będzie miał 2,8 mld użytkowników 5G. W tej sytuacji Huawei, aby wesprzeć tak dużą liczbę użytkowników zamierza rozwijać proste, wydajne i inteligentne sieci, tworząc jednocześnie nowe wartościowe produkty dla swoich klientów.

Hu zaznaczył, że doświadczenia użytkowników w dziedzinie technologii cyfrowych, w miarę udostępniania coraz większej liczby urządzeń i aplikacji, stają się coraz bardziej rozproszone. W związku z tym Huawei podjął już kroki, aby zapewnić cyfrowe rozwiązania, których użytkownicy oczekują we wszystkich możliwych sytuacjach.

W trakcie konferencji William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei ogłosił, że Huawei przechodzi w erę „Innowacji 2.0".

– Instytut Badań Strategicznych będzie głównie zaangażowany w badania nad najnowocześniejszymi technologiami przez następne pięć lub więcej lat – zapowiedział William Xu. - Każdego roku inwestujemy 300 mln dolarów, aby wesprzeć badania w zakresie podstawowych dziedzin nauki i technologii oraz innowacji. Jest to ważna część naszych wysiłków badawczych.

Ambicje Huawei są związane nie tylko z rozwijającym się dynamicznie segmentem 5G. Na początku kwietnia br. koncern zapowiedział, że zamierza zostać największym producentem smartfonów na świecie.

W 2018 r. Huawei osiągnął przychody w wysokości ponad 105 mld dol., a zysk netto spółki wzrósł rok do roku o 25,1 proc. Najlepsze wyniki koncern osiągnął na rodzimym rynku chińskim, zaś motorem wzrostów firmy była sprzedaż produkowanych przez niego urządzeń mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei: W 2025 będzie 2,8 mld użytkowników sieci 5G

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
W końcu skończą się problemy z Internetem. 5G podobno będzie osiągała zawrotne prędkości transmisji danych.
odpowiedź
User
sady1
Świat się rozwija, Polska nie może przespać tego momentu.
odpowiedź
User
norwi
To naprawdę sporo, ciekawe czy to się sprawdzi, jeśli tak to wzrost gospodarczy na całym świecie może osiągnąć niemałe rozmiary.
odpowiedź