SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huawei zwiększa kwartalne przychody o 39 proc. Koncern podpisał 40 kontraktów na dostawy sprzętu dla sieci 5G

Koncern Huawei ujawnił niektóre wyniki finansowe dotyczące pierwszego kwartału 2019 roku. Przychody firmy przekroczyły w tym okresie kwotę 26,8 mld dolarów, firma nie podała danych na temat kwartalnych zysków. Ujawniła natomiast, że do tej pory podpisała globalnie 40 kontraktów na dostawę sprzętu dla infrastruktury 5G dostarczając w sumie 70 tys. stacji bazowych obsługujących tę technologię.

Guo Ping, prezes Huawei Article

Jak zaznacza Reuters opublikowane przez Huawei wyniki to pierwszy przypadek w historii firmy, gdy podaje ona niektóre dane dotyczące jednego kwartału. Do tej pory koncern publikował jedynie roczne raporty – ostatni, za 2018 r. wykazał przychody w wysokości ponad 105 mld dol. oraz wzrost zysku o 25,1 proc.

W I kwartale br. Huawei wypracował przychody w wysokości 179,7 mld juanów, co w przeliczeniu daje 26,81 mld dol. Jest to wynik o 39 proc. lepszy od osiągniętego przez firmę w analogicznym kwartale ub.r.

Huawei nie ujawnił kwartalnych wyników dotyczących osiągniętych zysków, podał jedynie że w raportowanym okresie marża wzrosła o ok. 8 proc. rok do roku.

W lakonicznym komunikacie Huawei nie podaje więcej liczb dotyczących kwartalnych wyników finansowych. Koncern informuje jedynie, że w I kwartale br. dostarczył na rynek 59 mln sztuk swoich smartfonów, firma jest też skoncentrowana w dużym stopniu na współpracy międzynarodowej związanej z budową infrastruktury 5G.

Huawei poinformował, że do tej pory podpisał globalnie z operatorami telekomunikacyjnymi 40 kontraktów związanych z budową sieci 5G i w ramach umów dostarczył im dotąd ponad 70 tys. stacji bazowych obsługujących nową technologię. W ciągu najbliższych miesięcy liczba ta ma wzrosnąć do 100 tys.

 

Dołącz do dyskusji: Huawei zwiększa kwartalne przychody o 39 proc. Koncern podpisał 40 kontraktów na dostawy sprzętu dla sieci 5G

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
5G kojarzy mi się ze szkodliwym promieniowaniem. Będą dobrze opłacane firmy PR, które będą tłumaczyć, że promieniowanie w ogóle nie jest szkodliwe.
6 0
odpowiedź