SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hubstyle połączy się ze spółką powiązaną z PlayWay, negocjuje sprzedaż Sugarfree i Cardio Bunny

Firma Hubstyle zamierza przejąć zajmującą się produkcją gier spółkę 3R Studio Mobile powiązaną z grupą kapitałową PlayWay. Jednocześnie negocjuje ze swoim głównym akcjonariuszem sprzedaż aktywów odzieżowych, m.in. marek Sugarfree i Cardio Bunny.

Article

Hubstyle ma przejąć 3R Studio Mobile poprzez przeniesienie całego majątku tej spółki w drodze sukcesji uniwersalnej (łączenie przez przejęcie). W zamian wyda jej udziałowcom swoje akcje, a jego kapitał zostanie podwyższony w efekcie nowej emisji walorów.

W zeszłym tygodniu Hubstyle poinformował, że zaczął przegląd opcji strategicznych, w ramach którego rozważa fuzję z podmiotami z branży gamingowej oraz zbycie swoich aktywów odzieżowych. - W ramach przeglądu Spółka dokona analizy możliwych działań mających na celu wzmocnienie lub zmianę profilu działalności grupy kapitałowej Spółki, w tym w szczególności poprzez analizę możliwości przeprowadzenia akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów. Analizy prowadzone przez Spółkę będą połączone z badaniem rynku fuzji i przejęć w danych obszarach - zapowiedziano.

W komunikacie o przejęciu 3R Studio Mobile Hubstyle podkreślono, że umożliwi to Hubstyle’owi „pozyskanie i rozwijanie unikalnych kompetencji w zakresie produkcji gier w szczególności na perspektywicznych i dynamicznie rozwijających się rynkach rzeczywistości wirtualnej (VR - Virtual Reality) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR - Augmeted Reality)”. 3R Studio Mobile

3R Studio Mobile to spółka powiązana właścicielsko z notowanym na warszawskiej giełdzie Playway. Zajmuje się produkcją i portowaniem popularnych gier, m.in. na uruchomioną w zeszłym tygodniu platformę Oculus Quest 2.

- W ocenie zarządu PlayWay przeprowadzenie opisanej powyżej transakcji wywoła pozytywny efekt synergii wynikający z połączenia kompetencji i doświadczeń Spółki Przejmującej (czyli Hubstyle - przyp.) posiadającej status spółki giełdowej z kompetencjami i możliwościami Spółki Przejmowanej (3R Studio Mobile - przyp.) prowadzącej działalność gospodarczą w perspektywicznym rynku branży gamingowej - opisano w komunikacie PlayWay.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PlayWay osiągnęła 31,41 mln zł przychodów sprzedażowych, 23,49 mln zł zysku EBITDA i 23,72 mln zł zysku netto, wobec 17,86 mln zł wpływów, 12,45 mln zł zysku EBITDA i 13,72 mln zł zysku netto rok wcześniej

Hubstyle chce sprzedać Sugarfree i Cardio Bunny

Jednocześnie Hubstyle zdecydował się rozpocząć negocjacje ze swoim głównym akcjonariuszem Dawidem Urbanem dotyczące sprzedaży jemu lub wskazanej przez niego firmie swoich aktywów odzieżowych, m.in. spółek Sugarfree i New Fashion Brand oraz marek Sugarfree i Cardio Bunny.

- Sposób i warunki zbycia nie są jeszcze ustalone i będą przedmiotem negocjacji, a decyzja o zbyciu aktywów nie została jeszcze podjęta przez zarząd Emitenta (czyli Hubstyle - przyp.). Nie ma zatem pewności, czy i ewentualnie, kiedy i na jakich warunkach taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości - stwierdzono w komunikacie.

Hubstyle z kilkoma latami strat, wzrost sprzedaży w epidemii

Grupa Hubstyle, do której przez lata należała porównywarka cenowa Nokaut.pl, od kilku lat notowała duże straty. W 2017 roku miała 18,27 mln zł przychodów sprzedażowych i 12,33 mln zł straty netto, w 2018 roku - 8,55 mln zł wpływów i 9,85 mln zł straty netto, a w ub.r. - 9,65 mln zł wpływów i 6,23 mln zł straty netto.

W br. wyniki firmy poprawiła produkcja i sprzedaż materiałów ochronnych związanych z epidemią. Pod koniec kwietnia Hubstyle informował, że spółka Sugarfree dostarczyła klientowi korporacyjnemu maseczki ochronne o wartości 1,25 mln zł netto.

- Emitent na czas trwania pandemii koronawirusa COVID-19 rozszerzył portfolio swoich produktów o importowane oraz krajowe produkty ochrony osobistej dla klientów hurtowych przyjmując zapytania pod specjalnym adresem covid-19@hubstyle.pl. Emitent wykorzystując swoje relacje handlowe, kompetencje importera, kanały dystrybucji oraz doświadczenia z szybką logistyką dostaw stara się zniwelować wpływ pandemii na podstawową działalność w zakresie sprzedaży odzieży - informował wtedy Hubstyle.

Firma nie podała jeszcze swoich wyników za drugi kwartał br. Natomiast w pierwszym zanotowała 4,23 mln zł wpływów sprzedażowych i 1,23 mln zł straty netto, wobec 1,65 mln zł przychodów i 1,41 mln zł straty netto rok wcześniej.

Dawid Urban ma akcje stanowiące 32,72 proc. kapitału Hubstyle, a prezes spółki Wojciech Czernecki - 22,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hubstyle połączy się ze spółką powiązaną z PlayWay, negocjuje sprzedaż Sugarfree i Cardio Bunny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl