SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Sugarfree i Cardio Bunny: wpływy zmalały do 1,85 mln zł, strata wzrosła do 1,55 mln zł

W minionym kwartale grupa kapitałowa Hubstyle, do której należą sklep internetowy Sugarfree.pl i marka odzieżowa Cardio Bunny, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 52,2 proc. do 1,85 mln zł oraz wzrost straty netto z 1,3 do 1,55 mln zł.

Article

Przychody sprzedażowe grupy Hubstyle w trzecim kwartale br. zmalały rok do roku z 2,09 do 1,85 mln zł, a pozostałe przychody operacyjne skurczyły się z 2,1 mln zł do 43 tys. zł. Natomiast ujemny wynik ze zmiany stanu produktów zmalał z 244 do 8 tys. zł.

Koszty operacyjne firmy zmalały o 35,9 proc. - z 5,24 do 3,36 mln zł. Nakłady na usługi obce spadły z 1,74 do 1,26 mln zł, a na zużycie materiałów i energii z 532 do 343 tys. zł. Natomiast wartość sprzedanych towarów i materiałów poszła w górę z zera do 838 tys. zł.

W konsekwencji pogłębiły się ujemne wskaźniki rentowności: strata operacyjna wzrosła z 1,3 do 1,47 mln zł, a strata netto z działalności kontynuowanej - z 1,3 do 1,55 mln zł.

Podobnie zmieniły się wyniki grupy Hubstyle w ujęciu trzech kwartałów: przychody zmalały rok do roku z 8,32 do 5,01 mln zł, a koszty działalności - z 15,36 do 8,93 mln zł. Firmie udało się w tym ujęciu zmniejszyć stratę - na poziomie operacyjnym z 7,04 do 3,92 mln zł, a na poziomie netto z działalności kontynuowanej z 7,1 do 4,96 mln zł.

Odpisy dot. Sugarfree

Do grupy kapitałowej Hubstyle należą internetowy sklep Sugarfree.pl z sukienkami z naturalnych tkanin oraz marka odzieży sportowej Cardio Bunny (głównie dla kobiet). W ub.r. firma przyjęła strategię rozwoju opartą o trzy kanały sprzedaży: sklepy internetowe, sklepy stacjonarne (własne i franczyzowe) oraz sieć dystrybucji.

W październiku ub.r. firma pilotażowo otworzyła swój pierwszy sklep stacjonarny we Wrocławiu, a latem br. uruchomiła trzy kolejne: w Bydgoszczy, Częstochowie oraz Szczecinie.

Pod koniec września br., w ramach testów na utratę wartości przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za pierwszą połowę br., Hubstyle zdecydował się dokonać niepieniężnych odpisów związanych ze spółką Sugarfree: 1,07 mln zł dotyczących jej wartości i 849 tys. zł dotyczący wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki. Uzasadniono, że przyczyną odpisów są „niższe niż szacowane wyniki finansowe w segmencie fashion”. Zaznaczono, że odpisy to „operacje o charakterze księgowym i nie maja wpływu na bieżąca działalność operacyjną Spółki oraz jej Grupy Kapitałowej”.

W kwietniu br. firma z tego samego powodu odpisała 1,3 mln zł z tytułu wartości udziałów Sugarfree. Natomiast we wrześniu ub.r. grupa Hubstyle dokonała odpisów niepieniężnych w łącznej kwocie 6,56 mln zł, z czego dwa dotyczyły Sugafree: 2,504 mln zł z tytułu wartości jej udziałów należących do Hubstyle oraz 2,313 mln zł z tytułu wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki. Odpis w wysokości 524 tys. zł wynikał z wartości niematerialnych segmentu modowego Hubstyle, a w wysokości 1,22 mln zł - pożyczek udzielonych w ramach grupy kapitałowej.

W połowie listopada Hubstyle wziął 10 mln zł pożyczki na pół roku oprocentowanej na 6 proc. w skali roku.

Giełda zawiesiła obrót akcjami Hubstyle

Z początkiem października zarząd warszawskiej giełdy zawiesił do końca br. obrót giełdowy akcjami Hubstyle. Uzasadniono, że walory szósty raz z rzędu zostały zakwalifikowane na listę alertów, a spółka nie podjęła działań zmierzających do usunięcia przesłanek do tej kwalifikacji.

Akcje Hubstyle trafiały na listę alertów, ponieważ od połowy ub.r. ich kurs, z krótkimi przerwami, utrzymuje się poniżej 50 groszy. Duży spadek, z poziomu ponad 3 zł, nastąpił od jesieni 2016 roku. Firma debiutowała na stołecznym rynku giełdowym wiosną 2012 roku jako Nokaut.pl z kursem wynoszącym ponad 12 zł.

Głównymi akcjonariuszami spółki są jej prezes Wojciech Czernecki (ma 29,09 proc. kapitału), Elmodare Finance Limited (25 proc.) i Dawid Urban (20,56 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Sugarfree i Cardio Bunny: wpływy zmalały do 1,85 mln zł, strata wzrosła do 1,55 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Dno z mułem tak, że nawet nie ma się od czego dobić.
odpowiedź