SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Human Film ma nowego właściciela

Studio animacji i efektów wizualnych Human Film staje się własnością czeskiej firmy PFX Group. - Ta fuzja nie jest skokiem w nieznane, ale kontynuacją i podniesieniem poziomu obecnej współpracy - zapewnia Maks Sikora, prezes Human Film.

Od lewej: Jiří Mika i Tomáš Srovnal (partnerzy w PFX), Maks Sikora - szef Human Film, Lukáš Keclík - partner w PFX (fot. materiały prasowe)Od lewej: Jiří Mika i Tomáš Srovnal (partnerzy w PFX), Maks Sikora - szef Human Film, Lukáš Keclík - partner w PFX (fot. materiały prasowe)

Human Film w komunikacie prasowym wylicza, że obecność PFX Group daje jej dostęp do szerokiego zaplecza technologicznego, wsparcie infrastrukturalne oraz wymianę doświadczeń z innymi specjalistami w dziedzinie animacji i postprodukcji. Ma to przełożyć się na usprawnienie procesów produkcyjnych.

- To partnerstwo otwiera przed Human Film nowe horyzonty, pozwalając nam przenieść naszą pasję do animacji i efektów wizualnych na jeszcze wyższy poziom. Wspólnie z PFX nie możemy się doczekać stworzenia przełomowego contentu, które będą miały trwały wpływ na branżę - komentuje Maks Sikora, prezes Human Film.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Firma planuje poszerzyć współpracę z producentami projektów fabularnych i seriali - dzięki pozyskanemu know-how, szybszej obróbce materiałów i łatwiejszemu dostępowi do właściwych zasobów, a przede wszystkim profesjonalistów VFX. Zamierza też w pełni wykorzystywać różne źródła finansowania publicznego dostępne w regionach partnerów.

- Ta fuzja nie jest skokiem w nieznane, ale kontynuacją i podniesieniem poziomu obecnej współpracy. Nasze zespoły już niejednokrotnie miały okazję się poznać i współpracować przy rozmaitych projektach, co spowodowało, że połączenie sił jest naturalnym postępem naszego partnerstwa, które właśnie wkracza na kolejny, wyższy poziom. Nie możemy się doczekać, co przyniesie nowy rozdział! - dodaje Maks Sikora.

PFX Group przejęła 100 proc. udziałów Human Film. Poprzednio wspólnikami w polskiej spółce byli Stanisław Dziedzic i Eliza Oczkowska-Edelman (mieli po 50 proc. walorów).

Human Film (do wiosny 2022 roku działający pod nazwą Human Ark) oferuje rozwiązania technologiczne do tworzenia złożonych animowanych postaci, fotorealistycznych zwierząt, a także efektów specjalnych w filmach fabularnych, serialach telewizyjnych oraz reklamach. Studio zatrudnia 50 osób, w dorobku ma projekty m.in. dla Netfliksa, HBO, Canal + i Telewizji Polskiej.

W 2022 roku Human Film przy 11,64 mln zł przychodów osiągnął 296,6 tys. zł zysku netto, natomiast rok wcześniej zanotował 6,86 mln zł wpływów i 93,7 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Human Film ma nowego właściciela

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
default
Hi there!
odpowiedź