SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent gier z warszawskiej giełdy odczuje upadek Silicon Valley Bank. Ma w nim 24 mln dolarów

Produkująca gry mobilne spółka Huuuge ma ok. 24,2 mln dolarów zdeponowanych w Silicon Valley Bank, którego upadek ogłosił w piątek amerykański nadzór. Firma nie wiem, ile z tej kwoty będzie w stanie odzyskać.

Article

Huuuge poinformował, że w Silicon Valley Bank zdeponował ok. 14,2 mln dolarów na rachunkach bieżących i w formie tzw. money market accounts, a ok. 10 mln dolarów w funduszach rynku pieniężnego. Łącznie firma według stanu z 10 marca ma ok. 237 mln dolarów środków pieniężnych i ich ekwiwalentów.

Upadek Silicon Valley Bank ogłoszony przez FDIC

W piątek Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) poinformowała o zamknięciu przez nadzór banku Silicon Valley Bank, specjalizującego się w kredytach dla startupów technologicznych. W komunikacie podano, że na koniec grudnia ub.r. bank miał 209 mld dolarów aktywów, a ulokowane w nim depozyty wynosiły ponad 175 mld dolarów.

FDIC zapowiedziała, że ubezpieczeni deponenci będą mieć dostęp do swoich depozytów nie później niż w poniedziałek rano. W tym czasie zostaną także ponownie otwarte oddziały banku. Standardowe ubezpieczenie FDIC obejmuje do 250 tys. dolarów na deponenta.

Wcześniej w piątek handel akcjami SVB został wstrzymany. W czwartek akcje potaniały 60 proc. po informacjach, że z powodu odpływu depozytów spółka została zmuszona do sprzedaży części aktywów i planowała pozyskać kapitał.

To największy upadek amerykańskiego banku od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Huuuge zapowiedział, że będzie starał się odzyskać swoje środki z Silicon Valley Bank zgodnie z procesem prowadzonym przez FDIC. Spółka przyznała, że „nie jest w stanie ocenić czasu oraz dokładnej wysokości aktywów możliwych do odzyskania od SVB”.

Podkreśliła natomiast, że jej zdeponowane gdzie indziej pieniądze będą „wystarczające na pokrycie potrzeb operacyjnych oraz zobowiązań w przewidywalnej przyszłości”.

Huuuge bez inwestora, akcje drożeją

Miesiąc temu Huuuge zakończył trwający od sierpnia ub.r. przegląd opcji strategicznych. Firma nie nawiązała współpracy z żadnym potencjalnym inwestorem, zapowiedziała, że chce przeznaczyć do 150 mln dolarów na skup swoich akcji.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. Huuuge osiągnął 1,45 mld zł przychodów sprzedażowych i 198 mln zł zysku netto, a w 2021 roku przy 1,52 mld zł wpływów zanotował 39,3 mln zł straty netto.

Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od lutego 2021 roku. Od początku br. jej akcje podrożały o 33 proc., ale nadal są o ponad jedną piątą niżej niż w debiucie. Przy kursie 29,02 zł z zamknięcia piątkowej sesji kapitalizacja firmy wynosiła 2,44 mld zł.

Głównym akcjonariuszem Huuuge jest jego prezes Anton Gauffin (ma 30,68 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu).

Dołącz do dyskusji: Producent gier z warszawskiej giełdy odczuje upadek Silicon Valley Bank. Ma w nim 24 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl