SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia grupowe u producenta gier mobilnych. Pożegna się z 10 proc. pracowników

Producent gier mobilnych Huuuge zapowiedział, że jego spółka zależna Huuuge Games zdecydowała się przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące ok. 10 proc. pracowników. Zaczyna konsultacje w tej sprawie z przedstawicielem pracowników.

W komunikacie zapowiedziano, że zwolnienia grupowe mają zostać zrealizowane w Huuuge Games do końca kwietnia br.

Spółka powiadomi o tym właściwe urzędy pracy oraz przedstawiciela swoich pracowników, z którym będzie prowadziła konsultacje. Nie podała natomiast przyczyn redukcji zatrudnienia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaznaczyła, że kolejny komunikat w sprawie zwolnień opublikuje po zakończeniu konsultacji z przedstawicielem pracowników, a ostateczne dane o wpływie redukcji zatrudnienia na wyniki finansowe grupy Huuuge zostaną podane w sprawozdaniu za pierwszą połowę br.

W pierwszej połowie marca z Huuuge pożegnał siędyrektor współzarządzający Rod Cousens. Pozostaje natomiast w radzie dyrektorów spółki. Firma miała ok. 24,2 mln dolarów w Silicon Valley Banku, którego upadłość amerykański nadzór ogłosił ponad tydzień temu. W zeszły piątek poinformowała, że z tej kwoty przelała już 23,6 ml dolarów na swoje rachunki w innych bankach.

Huuuge bez inwestora

Miesiąc temu Huuuge zakończył trwający od sierpnia ub.r. przegląd opcji strategicznych. Firma nie nawiązała współpracy z żadnym potencjalnym inwestorem, zapowiedziała, że chce przeznaczyć do 150 mln dolarów na skup swoich akcji.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. Huuuge osiągnął 1,45 mld zł przychodów sprzedażowych i 198 mln zł zysku netto, a w 2021 roku przy 1,52 mld zł wpływów zanotował 39,3 mln zł straty netto.

Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od lutego 2021 roku. Od początku br. jej akcje podrożały o 33 proc., ale nadal są o ponad jedną piątą niżej niż w debiucie. Przy kursie 29,02 zł z zamknięcia piątkowej sesji kapitalizacja firmy wynosiła 2,44 mld zł.

Głównym akcjonariuszem Huuuge jest jego prezes Anton Gauffin (ma 30,68 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu).

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia grupowe u producenta gier mobilnych. Pożegna się z 10 proc. pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl