SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hyundai wydziela markę Ioniq (wideo)

Hyundai ogłosił wprowadzenie na rynek nowej submarki Ioniq, dedykowanej samochodom elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym. Wcześniej pod tą nazwą firma prowadziła projekt badawczo-rozwojowy, na bazie którego wprowadzony został pojazd Ioniq.

Article

Hyundai po raz pierwszy użył nazwy Ioniq, która łączy słowa "ion" (jon) z "unique" (wyjątkowy), ogłaszając długoterminowy projekt badawczo-rozwojowy dotyczący mobilności przyjaznej dla środowiska. Bazując na tym projekcie, w 2016 roku Hyundai wprowadził pojazd o nazwie Ioniq, oferujący do wyboru trzy opcje zelektryfikowanego układu napędowego w ramach jednego nadwozia - hybrydowy, hybrydowy plug-in i elektryczny.

Teraz, pod marką Ioniq Hyundai zamierza oferować klientom doświadczenie jazdy samochodem elektrycznym z zastosowaniem nowych technologii z zakresu łączności. Firma zapowiada, że submarka połączy możliwości pojazdu elektrycznego, takie jak ultraszybkie ładowanie, przestronne wnętrze i zasilanie bateryjne, z przyszłymi innowacjami: designem, technologiami i usługami.

Hyundai zapowiedział, że w ramach nowej submarki wprowadzi na rynek gamę numerycznie nazwanych samochodów elektrycznych, z liczbami parzystymi używanymi w przypadku sedanów i nieparzystymi w przypadku SUV-ów.

Pierwszym modelem będzie Ioniq 5, średniej wielkości CUV, który zostanie wprowadzony na rynek na początku 2021 r. Ioniq 5 zostanie oparty na elektrycznym koncepcie 45, który Hyundai zaprezentował w 2019 r. podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Unikalnym elementem designu Ioniq 5 będą parametryczne piksele. Element ten będzie wprowadzany także do przyszłych modeli marki.

Z kolei w 2022 r. Hyundai wprowadzi sedana Ioniq 6, który będzie oparty na zaprezentowanym w marcu koncepcie elektrycznym Prophecy, a następnie na początku 2024 r. - dużego SUV-a Ioniq 7.

Modele submarki Ioniq będą oparte o elektryczną globalną platformę modułową E-GMP, która ma zaoferować szybkie ładowanie i duży zasięg. Platforma ta, dedykowana dla pojazdów elektrycznych, obejmie m.in. fotele umożliwiające większą regulację, bezprzewodową łączność czy schowek w desce rozdzielczej zaprojektowany jako szuflada. Zmiana modelu platformy obejmie także nowe interfejsy użytkownika.

Hyundai będzie promował submarkę Ioniq kampanią pod hasłem "I'm in charge". Pierwszym wydarzeniem w ramach akcji była zmiana za pomocą świateł London Eye w wielką literę "Q", tuż przed oficjalnym ponownym otwarciem tej atrakcji.

Dołącz do dyskusji: Hyundai wydziela markę Ioniq (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl