SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IAB MIXX Awards: Fundacja K.I.D.S. z nagrodą Best in Show, Piotr Piętka Człowiekiem Roku

Rozstrzygnięto piętnastą edycję konkursu IAB MIXX Awards. Podczas gali wręczenia nagród najlepszą kampanią ("Best in Show") okazał się projekt "Najmłodszy headhunter na świecie" przygotowany przez Publicis Worldwide Polska dla Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Najczęściej nagradzanymi kampaniami były "Lepszy dom sprawdza się w sporcie" dla IKEA Retail i Decathlon Polska, "Mały Głód x Instant Reaction Ad" dla Danone (Danio) oraz wspomniany "Najmłodszy headhunter na świecie". Wyróżnienie Człowiek Roku otrzymał Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Article

O złote, srebrne i brązowe statuetki IAB MIXX Awards 2021 zawalczyły 42 kampanie reklamowe (spośród ponad 230 zgłoszeń), które otrzymały łącznie 68 nominacji w 15 kategoriach konkursowych.

Najlepszą kampanią digitalową okazał się projekt "Najmłodszy headhunter na świecie" przygotowany przez Publicis Worldwide Polska dla Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, który zdobył nagrodę "Best In Show".

Jury konkursu przyznało 10 złotych statuetek kampaniom: "#GamingBezBarier" w kategorii Games & eSport, "Bez LGBT+ nie ma Polski" w kategorii Public Service, non-profit campaign & CSR, "Cyberpunk 2077 – Night City zmienia wszystkich" w kategorii Cross Media Integration, "KRÓL w CANAL+" w kategorii Cross Media Integration, "Najmłodszy headhunter na świecie" w kategoriach Best Use of Social Media oraz Online Marketing with Influencer, "Stop kobietobójstwu!" w kategorii Public Service, non-profit campaign & CSR, "Walka o każdy grosz – Jak CCC podwoiła sprzedaż mobilną?" w kategorii Performance Marketing, "Zanuć Turururu" w kategorii Innovation & Smart Solution oraz "Żywiec Męskie Granie #wdomu" w kategorii Digital Experience.

Najwięcej nagród i wyróżnień zdobyły kampanie "Lepszy dom sprawdza się w sporcie" dla IKEA Retail i Decathlon Polska, "Mały Głód x Instant Reaction Ad" dla Danone (Danio) oraz "Najmłodszy headhunter na świecie" dla Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

Piotr Piętka Człowiekiem Roku. Założyciele RTB House z nagrodą specjalną

Podczas tegorocznych IAB MIXX Awards przyznano także pięć nagród specjalnych za dokonania. Agencją Roku została VMLY&R, Domem Mediowym Roku – Havas Media, natomiast Reklamodawcą Roku – Grupa Żywiec. Człowiekiem Roku został Piotr Piętka (CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich), a Robert Dyczkowski, Bartłomiej Romański, Daniel Surmacz i Paweł Chodaczek, którzy są założycielami RTB House, otrzymali Nagrodę Specjalną IAB Polska za całokształt dokonań.

– W tym roku zdecydowaliśmy się przyznać Nagrodę Specjalną za całokształt dokonań Robertowi Dyczkowskiemu, Bartłomiejowi Romańskiemu, Danielowi Surmaczowi i Pawłowi Chodaczkowi. W niespełna kilka lat stworzyli globalną spółkę, która uważana jest za jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych w licznych światowych rankingach. Mocno trzymam kciuki za ich kolejne imponujące sukcesy. Człowiekiem Roku został Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, który jest wybitną postacią branży reklamowej, od ponad 20 lat odnosi sukcesy zarówno na polskim rynku, jak i międzynarodowym. Nagroda jest uhonorowaniem jego dotychczasowego dorobku oraz ponadprzeciętnych zasług. – stwierdził Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska.

IAB MIXX Awards kierowany był zarówno do agencji, domów mediowych jak i reklamodawców, niezależnie od wielkości organizacji czy budżetu kampanii. Warunkiem wzięcia udziału było zrealizowanie projektu wykorzystującego przynajmniej jeden kanał digital.

IAB MIXX Awards 2021 - lista zwycięzców

Dołącz do dyskusji: IAB MIXX Awards: Fundacja K.I.D.S. z nagrodą Best in Show, Piotr Piętka Człowiekiem Roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl