SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ICP Group ze spadkiem wpływów o 79 proc. i 1,2 mln zł straty. „Restrukturyzacja i ograniczenie działalności”

W zeszłym kwartale ICP Group, oferująca usługi z zakresu content marketingu i MICE, zanotowała 2 mln zł wpływów sprzedażowych (wobec 9,79 mln zł rok wcześniej) i 1,24 mln zł straty netto (przed rokiem miała 107,9 tys. zł zysku). Firma tłumaczy, że koncentrowała się na restrukturyzacji swoich spółek oraz ograniczeniu kosztów i działalności operacyjnej.

Krzysztof Michniewicz, prezes ICP GroupArticle

Do ICP Group należą firmy oferujące m.in. content marketing i usługi z tzw. branży MICE: wyjazdy i imprezy motywacyjne, konferencje i wystawy.

W sprawozdaniu z działalności w pierwszym kwartale br. firma stwierdziła, że „koncentrowała się przede wszystkim na restrukturyzacji spółek, ograniczeniu kosztów działalności w związku ze znacznym spadkiem przychodów oraz ograniczeniu działalności operacyjnej”.

Jej koszty operacyjne wyniosły w tym okresie 3,22 mln zł, wobec 9,61 mln zł rok wcześniej. Zdecydowanie najbardziej zmalała wartość sprzedanych produktów - z 7,61 do 1,6 mln zł. Wydatki na usługi obce zmniejszyły się z 1,29 do 1,04 mln zł, a na wynagrodzenia - z 386,9 do 373 tys. zł.

Na koniec marca br. w spółce ICP Group pracowało na etacie 14 osób, a w należącej do niej Concept Publishing Polska - dwie.

Skonsolidowany wynik operacyjny ICP Group pogorszył się w skali roku ze 181,1 tys. zł zysku do 1,18 mln zł straty, a wynik netto - ze 107,9 tys. zł zysku do 1,24 mln zł straty.

W ub.r. 2,5 mln zł straty, Mariola Sobieraj odeszła z zarządu

W całym 2018 roku ICP Group zanotowała 26,02 mln zł wpływów sprzedażowych i 2,51 mln zł straty netto, wobec 38,49 mln zł przychodów i 478 tys. zł straty netto w 2017 roku. Wcześniej firma osiągała zyski.

- Spadek zatrudnienia wymusił przedefiniowanie sposobu zarządzania i modelu pracy. Niestety proces ten trwający kilka miesięcy nie pozostał bez wpływu na wyniki. Niższe przychody ze sprzedaży o prawie 12,5 mln zł. w porównaniu do 2017 roku, były spowodowane przede wszystkim mniejszą liczbą zrealizowanych przez Grupę projektów. Spadek sprzedaży przełożył się też na wynik finansowy Grupy - skomentował w raporcie z ub.r. Krzysztof Michniewicz, prezes i większościowy akcjonariusz ICP Group.

- Zrealizowane projekty w zakresie angażowania, motywowania i nagradzania konsumentów, partnerów biznesowych oraz pracowników klientów spółki, obejmowały głównie obszar MICE. Szereg wydarzeń zorganizowanych zarówno dla stałych, jak i nowo pozyskanych klientów, to nie tylko realizacji sama w sobie, to również przygotowanie strategii i realizacji działań komunikacyjnych przed danym wydarzeniem, w trakcie i po - wyliczył.

Michniewicz przedstawił też pokrótce plany firmy na br. związane z restrukturyzacją. - Zmiany mają na celu optymalizację kosztów przy równoczesnym wzroście przychodów ze sprzedaży. Działania spółki koncentrować się będą na 3 obszarach, które mają mieć bezpośredni wpływ na zwiększenie przychodów spółki, tj. obszar rozwoju nowego biznesu, obszar obsługi klientów oraz obszar marketingu - stwierdził.

W lutym br. z funkcji członka zarządu ICP Group zrezygnowała Mariola Sobieraj. Była w zarządzie od października ub.r., a pracę w firmie zaczęła rok wcześniej.

Obecnie Krzysztof Michniewicz jest jedynym członkiem zarządu ICP Group, ma akcje stanowiące 74,94 proc. kapitału spółki. Jej kurs runął w dół w połowie ub.r. - z poziomu ok. 3,5 zł do 20-30 groszy. Przy kursie 28 groszy z czwartku kapitalizacja spółki wynosi 1,5 mln zł.

Wskutek strat z ostatnich lat kapitał własny spółki spadł z 2,24 mln zł na początku ub.r. do -1,51 mln zł na koniec marca br. Firma ma jeszcze 3,2 mln zł kapitału zapasowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ICP Group ze spadkiem wpływów o 79 proc. i 1,2 mln zł straty. „Restrukturyzacja i ograniczenie działalności”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
Moj Boze....
odpowiedź