SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Idea Money – pomaga polskim przedsiębiorcom i ogłasza konkurs!

Polscy przedsiębiorcy stawiają przed sobą coraz więcej wyzwań, działają prężnie i ciągle szukają nowych możliwości rozwoju. Pomimo dobrych chęci i ogromnych umiejętności, często borykają się z trudnościami w prowadzeniu biznesu, wynikającymi ze specyfiki branży, sezonowości ich biznesu, koniunktury, wielkości konkurencji, przepisów prawa, czy po prostu ogólnie przyjętych standardów współpracy. Idea Money, lider w branży faktoringowej pod względem liczby klientów (w szczególności mikroprzedsiębiorców), doskonale zna przeszkody, które właściciele firm muszą na co dzień pokonywać i dlatego swoje rozwiązania i narzędzia tworzy w taki sposób, by odpowiadały na ich potrzeby i stanowiły realną pomoc w prowadzeniu biznesu.

Article

Produkty faktoringowe oferowane przez spółkę, rozwiązują większość problemów związanych z utratą płynności finansowej na skutek zamrożenia pieniędzy w fakturach z długimi terminami płatności. Przedsiębiorcy, którzy dostarczyli towar, zrealizowali usługę, czy wykonali projekt nie muszą już czekać 15, 30, 60 czy nawet 120 dni na zapłatę za fakturę z odroczonym terminem płatności. Faktoring daje im szybki dostęp do zarobionych przez nich pieniędzy, umożliwiając im dalsze prowadzenie działalności, terminowe regulowanie stałych należności, przyjmowanie i realizację nowych zleceń oraz nowe inwestycje. Jednocześnie właściciele firm nie muszą rezygnować z oferowania swoim klientom długich terminów płatności na fakturach, a w rezultacie dostają od nich więcej zleceń. Płynność finansowa uzyskana za sprawą rozwiązań od Idea Money pozwala również na budowanie wizerunku rzetelnej marki zarówno wśród dostawców jak i zleceniodawców. Terminowe regulowanie płatności i zobowiązań oraz wywiązywanie się nawet z nietypowych zleceń w określonym czasie sprawia, że wartość marki jako partnera biznesowego rośnie. Poprzez wspieranie swoich Klientów w umiejętnym korzystaniu z usług faktoringowych, Idea Money pomaga zatem przedsiębiorcom na wiele sposobów.

W ofercie marki, która istnieje na rynku już od 2012 roku, znalazł się między innymi faktoring w abonamencie (zapewniający gwarancję płynności przy stałej, miesięcznej opłacie), faktoring z obsługą walut (idealny dla firm transportowych, czy startupów lub firm produkcyjnych szukających zagranicznych klientów), faktoring dla firm z krótkim stażem (dla których większość produktów bankowych jest niedostępnych), czy faktoring pełny, który umożliwia pełne przejęcie ryzyka niewypłacalności przez faktora. Oferta jest elastyczna a właściciele firm z różnych branży – transportowej, budowlanej, produkcyjnej, usługowej czy branży HoReCa, która na ten moment najczęściej korzysta z usług faktoringu, mogą liczyć na spersonalizowane rozwiązania, odpowiadające uwarunkowaniom sektorów, w których działają.

Możliwość skorzystania z faktoringu online Idea Online jest szczególnie wygodna dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów, którzy w ciągu kilku godzin sfinansować mogą wystawione przez siebie faktury przez Internet, bez zbędnych formalności i dokumentów. Jest to dla nich szczególnie ważne i pomocne w przypadku gdy współpracują z dużymi firmami, dla których długie terminy płatności to standard. Duże korporacje, czy sieci handlowe nie liczą się z potrzebami i ograniczeniami tych mniejszych przedsiębiorców, którzy muszą na swój sposób radzić sobie z brakiem pieniędzy na bieżącą działalność. Faktoring to szybki i łatwy sposób, aby zobaczyć swoje pieniądze na koncie firmowym już w ciągu 24 godzin od wystawienia faktury, a nie po kilku tygodniach, a nawet miesiącach.

W ramach prowadzonej strony internetowej ideamoney.pl, firma oferuje dostęp do takich narzędzi jak Fakturomat, moduł do wystawiania faktur online, który pozwala zaoszczędzić czas i dba o spójny wygląd dokumentów, moduł Sprawdź Kontrahenta, umożliwiający ocenę kondycji finansowej potencjalnych Klientów, z którymi przedsiębiorca chce podjąć współpracę czy aplikacja mobilna IdeaFaktor24, dzięki której można dodawać faktury do sfinansowania przez telefon, z dowolnego miejsca na świecie.

Przedsiębiorcom zainteresowanym najnowszymi aplikacjami i narzędziami przydatnymi w prowadzeniu biznesu, szukającym sposobów na pokonanie konkurencji, finansowanie swoich działań, czy pozyskiwanie klientów, jak również tym głodnym nowych pomysłów i inspiracji, Idea Money oferuje ogromną dawkę przydatnej wiedzy. W Bazie Wiedzy znajdują się liczne artykuły dotyczące faktoringu – jego rodzajów, sposobów wykorzystania, księgowania, etc. Bezpłatne ebooki do pobrania ze strony zawierają pomysły adresowane do właścicieli firm, którzy na bieżąco śledzą najnowsze rozwiązania dla biznesu. Z kolei w zakładce Blog właściciele małych i dużych firm znajdą cenne informacje i praktyczne porady dotyczące prowadzenia firmy, zarządzania zespołem i rozwoju osobistego.

Dla swoich Klientów oraz wszystkich innych przedsiębiorców, szukających nowych kanałów sprzedaży firma organizuje spotkania networkingowe, webinary i transmisje online z ważnych konferencji, poruszających interesujące zagadnienia biznesowe. Sieć profesjonalnych doradców dostępnych we wszystkich regionach Polski, odwiedza właścicieli firm w ich biurach, oferując usługi dostosowane bezpośrednio do ich potrzeb, ograniczeń danej branży, czy sezonowości. Profesjonalni doradcy klientów biznesowych odpowiadają na pytania w ramach infolinii Idea Money, a pod adresem ekspert@ideamoney.pl uzyskać można porady i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania firm i ich finansowania.

Idea Money nie zapomina również o tym, jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Zapracowani właściciele firm często nie mają czasu ani na realizowanie swoich pasji, ani na spędzanie go z rodziną. To właśnie dzięki faktoringowi, szybkiemu dostępowi do pieniędzy, wsparciu w monitoringu spłat i windykacji, a co za tym idzie mniejszemu napięciu związanemu z codziennym funkcjonowaniem firmy, mogą poświęcić więcej czasu swoim bliskim.

Wszystkie usługi, narzędzia i rozwiązania oferowane przez Idea Money mają na celu pomaganie polskim przedsiębiorcom, wspieranie rozwoju ich biznesu i sprawianie, by prowadzenie firmy było nie tylko przyjemniejsze i prostsze, ale również przekładało się na ich sukces.

Chętnych do skorzystania z faktoringu lub współpracy zapraszamy do odwiedzenia strony www.ideamoney.pl oraz do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 22 276 26 18.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Idea Money – pomaga polskim przedsiębiorcom i ogłasza konkurs!

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Nagroda będą obligacje GetBack
odpowiedź