SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Idzie nowe w TVP

Nominacje dla nowych dyrektorów oddziałów TVP

30 grudnia 2004 r. w trakcie obrad Zarządu Telewizji Polskiej przewodniczący Rady Nadzorczej Marek Ostrowski i Prezes Jan Dworak wręczyli nominacje nowym dyrektorom oddziałów terenowych TVP S.A.: w Katowicach – Maciejowi Wojciechowskiemu, we Wrocławiu – Robertowi Banasiakowi, w Opolu – Jackowi Kruczkowskiemu i w Olsztynie – Jarosławowi Kowalskiemu. 

Dotychczasowym pełnomocnikom Zarządu - Dariuszowi Frejmanowi w Gorzowie Wlkp oraz Marianowi Curzydle w Kielcach powierzono pełnienie obowiązków dyrektorów oddziałów do czasu wyłonienia nowych dyrektorów w drodze procesu rekrutacji. 

We wtorek, 4 stycznia 2005 roku nowych dyrektorów przedstawią pracownikom oddziałów członkowie Zarządu TVP – we Wrocławiu Jan Dworak, w Katowicach – Piotr Gaweł, w Opolu – Stanisław Wójcik i w Olsztynie – Marek Hołyński. 

Prezes Jan Dworak wręcza nominację Maciejowi Wojciechowskiemu. Foto PAT 
 

 

 

Nowy dyrektor OTV Katowice Maciej Wojciechowski (ur. 1964). Absolwent socjologii na Uniwersytecie Śląskim, studiował podyplomowe dziennikarstwo. W l. 1992-93 - z-ca redaktora naczelnego w „Dzienniku Zachodnim”, był naczelnym „Dziennika Łódzkiego” (1992-95) i „Dziennika Zachodniego (1995-97). W Polskapresse Sp. Z o.o. (1997-99) zajmował się opracowaniem i wdrożeniem strategii ujednolicenia działań wydawniczych dla wysoko nakładowych gazet regionalnych należących do Verlagsgruppe Passau – m. In. Dziennik Bałtycki, Gazeta Poznańska. W l. 1999-2004 był wiceprezesem Centrum Szkolenia i Adaptacji Zawodowej w Bytomiu. Ostatnio – dyr. zarządzający Fundacji Edukacja Bez Granic. 


Robert Banasiak po odebraniu nominacji. Foto PAT. 
  

 

 


 
Nowy dyrektor OTV Wrocław Robert Banasiak (ur. 1968). Absolwent germanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, studiował zagadnienia dotyczące prawa i gospodarki Unii Europejskiej w Uniwersytecie Wrocławskim. Pracował jako reporter, wydawca, a następnie redaktor naczelny wrocławskiego Radia Eska (1993-99). Następnie był dyrektorem ds. marketingu we wrocławskim „Impelu” S.A. (1999-2004), ostatnio był wiceprezesem Zarządu wrocławskiej Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

Przewodniczący RN Marek Ostrowski gratuluje Jackowi Kruczkowskiemu. Foto PAT. 
 

 

 


Dyrektor nowego oddziału terenowego w Opolu Jacek Kruczkowski (ur. 1963) studiował na wydziale operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest właścicielem studia produkcyjnego ART-POL. Pracował m.in. w CCTV w Calgary w Kanadzie w l. 1990-94, był operatorem w opolskiej TVP. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi – w tym z TVP2 i TVP3, przygotowując m.in. programy „Tropiciel”, „Zjadacze gwiazd” i Dh. ks. Wicek”. Reporter i producent kilkudziesięciu reportaży – m.in. dla magazynu „Express Reporterów”. Jest scenarzystą i fotografikiem. Zdobył nagrody na wielu festiwalach filmowych m.in. w Oberhausen w 1989 roku i Krakowie w 1986 roku. 

Jarosław Kowalski może już kierować OTV Olsztyn. Foto PAT. 
 

 

 


Dyrektor nowego oddziału terenowego w Olsztynie Jarosław Kowalski (ur. 1970) jest absolwentem Wydziału Geodezji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracował w olsztyńskim radiu. Od 1996 roku jest związany z TVP S.A. jako korespondent ośrodka gdańskiego oraz ogólnopolskich programów informacyjnych „Panoramy”, „Wiadomości” i „Kuriera”. Zebrał wiele nagród za pracę dziennikarza informacyjnego. Ostatnio był pełnomocnikiem Zarządu TVP S.A. tworzącym Warmińsko-Mazurski Ośrodek Regionalny TVP S.A. w Olsztynie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Idzie nowe w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl