SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza polska wersja portalu Insight EU Monitoring. Zarządzającym Igor Janke

Fundacja Instytut Wolności we współpracy z Comecon Media startują w Polsce z portalem monitorującym prawotwórstwo Unii Europejskiej - Insight EU Monitoring. Szefem Instytutu jest Igor Janke i to on ma odpowiadać w dużej mierze za treści pojawiające się na portalu.

Serwis jest skierowany zarówno do sektora przedsiębiorstw, które nie posiadają jednostek analitycznych w swojej strukturze, ale potrzebują wiarygodnej informacji o branży, w której działają, pracowników administracji publicznej, odpowiedzialnej za przestrzeganie zasad wprowadzania praw UE do polskiego prawodawstwa - jak i do osób indywidualnych ceniących sobie niezależne, rzetelne źródła wiedzy.

- Tematy dyskutowane na forum europejskim czy wprowadzone prawo, mają realny wpływ na funkcjonowanie wielu branż i sektorów, wymuszając zmiany w rodzimych przedsiębiorstwach i instytucjach – podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Igor Janke, prezes Fundacji Instytut Wolności.

Po co taki serwis?

Celem serwisu jest przekazywanie użytkownikom „rzetelnej informacji opartej na oryginalnych źródłach oraz brak stronniczości w jej podawaniu”. Zdaniem autorów - wybiórczość i zbyt późne publikowanie analiz powodują, że informacje z UE nie są prezentowane w Polsce we właściwy sposób. - Chcemy to zmienić i profesjonalnie informować społeczeństwo i podmioty w nim funkcjonujące w kluczowym aspekcie bycia członkiem wspólnoty krajów Unii Europejskiej – podkreśla Janke.
    
- Polska jest bardzo ważnym graczem na europejskiej arenie politycznej - mówi z kolei Joachim Weidemann, założyciel międzynarodowego serwisu Insight EU Monitoring, długoletni dziennikarz i menedżer mediowy, stypendysta pierwszego solidarnościowego rządu. - Aby efektywnie współtworzyć teraźniejszość i przyszłość Europy, polscy politycy, przedsiębiorcy oraz działacze społeczni potrzebują informacji z pierwszych ust europejskich instytucji. Z tego powodu chcemy rozwinąć naszą działalność tutaj - podkreśla Weidemann.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W portalu publikowane są sprawdzone informacje o działaniach Unii Europejskiej w obszarze prawodawstwa, podnoszonych i dyskutowanych na jej forum kwestii oraz wprowadzanych praw, dyrektyw i rozporządzeń.

Kim jest Igor Janke?

Niezależny think tank Instytut Wolności Igor Janke założył w 2012 roku. Organizuje on m.in. Szkołę Przywództwa, prowadzi projekty edukacyjne, gospodarcze i zajmuje się relacjami międzynarodowymi.  Janke przez wiele lat pracował jako dziennikarz i menedżer mediów. Był m.in. redaktorem naczelnym PAP, współzałożycielem portalu Salon24, szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Ponadto prowadził programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2.

Obecnie od roku prowadzi podcast „Układ Otwarty”. Niedawno ogłosił start społeczności podcastu i podsumował pierwsze 12 miesięcy działania: to niemal 250 rozmów, a także 13 milionów odsłon i odsłuchań na wszystkich platformach podcastowych i YouTube.

Dołącz do dyskusji: Rusza polska wersja portalu Insight EU Monitoring. Zarządzającym Igor Janke

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wowo
Taki tytan pracy z tak fajnym rozwojowym projektem, a bierze się za coś nowego? Nie lepiej poświęcić siły na coś, co działa i przynosi krociowe zyski, żeby wygenerować większy strumień gotówki?
odpowiedź
User
dlg
Niebywała jest kariera tego człowieka.
odpowiedź
User
ccc
Cuda się zdarzają także na Wirtualnych Mediach, w biografii Igora już nie ma przygody w agencji Hoffmana?
odpowiedź