SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Igor Janke zmienia wydawcę „Układu Otwartego”, nadaje z nowego studia i zapowiada programy na żywo

Wideocast i podcast „Układ Otwarty” Igora Janke będzie od lutego współprodukowany przez agencję eContentLab i Sito Strategy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Łączna liczba odtworzeń treści na koncie „Układu..” przekroczyła właśnie milion, a sam wideocast - w związku ze zmianą producenta - przenosi się do nowego studia: Sito Strategy. Ma to pomóc w odświeżeniu i unowocześnieniu formuły formatu.

Igor JankeArticle

Po czterech miesiącach od startu, „Układ Otwarty” notuje wzrost zasięgów - zapewnia jego autor. Powstało już dokładnie sto rozmów z gośćmi, pochodzącymi z różnych środowisk i reprezentującymi różne poglądy. - Chciałem wyjść poza bańki ideowe i jak na razie to się udaje. Cieszę się, że taką potrzebę ma coraz więcej odbiorców - mówi nam Igor Janke. Teraz produkcja programów będzie realizowana w studiu Sito Strategy, prowadzonym przez dziennikarza radiowego Jakuba Sito. - Widzimy, jak dynamicznie rośnie oglądalność „Układu Otwartego” i bardzo nas cieszy, że możemy wziąć udział w rozwoju projektu. Przygotowaliśmy nową oprawę programu i nową scenografię w studiu - mówi Sito.

Sam Janke zapewnia, że dzięki współpracy z eContentLab i Sito Strategy, „Układ Otwarty” przeskakuje „na wyższy poziom technologiczny”. - Będę miał możliwość prowadzenia programów na żywo, zapraszania większej liczby gości i lepszej jakości łączeń - dodaje. Jednocześnie zaznacza jednak, że „Układ...” pozostaje nadal w stu procentach jego własnością.

Od kiedy "Układ Otwarty"?

Janke ruszył ze swoimi treściami na YT we wrześniu ub. roku., po ośmiu latach absencji w dziennikarstwie (pracował w branży PR). - Chcę, by „Układ...” otwarty różnił się od tego, co dominuje w polskiej debacie i polskich mediach. Chcę wyjść poza naszą plemienną wojnę. W tym programie nie będę o nic walczył, do niczego przekonywał, a jedynie próbował zrozumieć, co się dzieje – zapowiadał wówczas.

Obecnie wideocast ma ponad 8,8 tys. subskrybentów. Jego filmy przekroczyły łącznie pułap miliona wyświetleń. Dziennikarz zakłada, że będzie miał stały dochód z Patronite na poziomie 5 tys. zł miesięcznie, co pozwoli mu na swobodne działanie. Teraz zebrał łącznie 8,3 tys. zł i ma zapewnione finansowanie od 92 patronów na poziomie 2,8 tys. zł miesięcznie.

Współpracująca z dziennikarzem agencja eConentLab to agencja marketingowa, będąca częścią spółki e-Kiosk SA, największego dystrybutora e-prasy w Polsce. Natomiast Sito Strategy to agencja kreatywna, której właścicielem jest dziennikarz radiowy i telewizyjny Jakub Sito (obecnie prowadzący autorską audycję Chillizet Business Lounge w radiu Chillizet). Poza obszarem strategicznym i konsultingowym, jednym z filarów działalności jest produkcja jakościowego contentu audio i wideo: produkcja podcastów, webinarów, konferencji, szkoleń i innych stawiających na interakcję form wykorzystywanych w nowoczesnym marketingu treści. Studio mieści się w Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze.

Kim jest Igor Janke?

W lipcu ub. r. Janke po prawie trzech latach pracy pożegnał się z agencją public relations R4S Consulting. Uzasadnił to tym, że jego żona Bogna Janke została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W R4S jako partner odpowiadał m.in. za rozwój międzynarodowy.

Wcześniej przez pięć lat pracował w agencji Bridge, był tam partnerem i członkiem zarządu. Zajmował się tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów. Jesienią 2020 r. dziennikarz usłyszał zarzut prokuratorski w związku z obsługą firmy GetBack, ocenił go jako "całkowicie absurdalny".

Wcześniej przez dwie dekady pracował w mediach. Zaczynał jako reporter polityczny i szef działu kultury w „Życiu Warszawy”, potem był m.in. wicenaczelnym „Expresu Wieczornego”, redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej (w latach 1998-2002), szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej” oraz publicystą tego dziennika i „Uważam Rze”. Ponadto prowadził programy w TOK FM, TV Puls, TVP i Polsat News 2. Uruchomił platformę blogową Salon24.pl. W 2012 założył niezależny think tank Instytut Wolności, a rok później Szkołę Przywództwa Instytutu Wolności, oboma podmiotami nadal zarządza. Igor Janke napisał książki „POPIS-owa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie” i „Twierdza. Solidarność Walcząca. Podziemna armia”.

Dołącz do dyskusji: Igor Janke zmienia wydawcę „Układu Otwartego”, nadaje z nowego studia i zapowiada programy na żywo

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krokodylko
Tragedia. Wiarygodność zerowa. Nawet owinięta w ładny papierek...
odpowiedź
User
Bańkowski
Tragedia. Wiarygodność zerowa. Nawet owinięta w ładny papierek...

Sluchaj gosci, a nie tego kto organizuje - inaczej zawsze bedziesz zyc w swojej bance
odpowiedź