SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IKEA z ekologiczną kampanią "Dobry klimat zaczyna się w domu"

W najnowszej kampanii "Dobry klimat zaczyna się w domu" IKEA  podkreśla znaczenie codziennych proekologicznych wyborów i zmian, które każdy z nas może wprowadzić w domu.

Article

Kampanię "Dobry klimat zaczyna się w domu" poprzedziło badanie, w którym co najmniej 8 na 10 osób przyznaje, że ludzie przyczyniają się do postępujących zmian klimatu. Dwie trzecie ankietowanych jest tymi zmianami zaniepokojonych. Ankiety wypełniło 14 tys. osób z 14 krajów, w tym z Polski.

Konsumenci z naszego kraju, na tle innych narodowości wypadają dobrze, jeśli chodzi o recykling (7,7 pkt. na 10 możliwych), naprawiania urządzeń domowych (6,8), kupowania używanych przedmiotów (5,5) i korzystania z bardziej ekologicznych środków transportu na wakacje (6,8). Słabiej jest w obszarze marnowania żywności, gdzie Polacy uzyskali 4,6 na 10 punktów.

W odpowiedzi na to badanie, IKEA prowadzi kampanię "Dobry klimat zaczyna się w domu".

- Każda nasza najdrobniejsza czynność wpływa na wspólny, wielki sukces, jakim jest bardziej zrównoważone życie. Zmiana przyzwyczajeń związanych z oszczędzaniem energii, wody czy niemarnowaniem żywności to proste działania wpływające na tworzenie przyjaznej klimatowi przyszłości. Stan środowiska zależy od naszych codziennych nawyków, a te zaczynają się kształtować już w domu - mówi Magdalena Betin, lider projektu „Dobry klimat zaczyna się w domu” z IKEA Retail w Polsce.

Działania prowadzone są w sklepach sieci oraz w internecie. Filmy przygotowane na potrzeby akcji znajdują się na kanale marki na YouTube.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IKEA z ekologiczną kampanią "Dobry klimat zaczyna się w domu"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
byle bez przegięcia
Ekologia jest ważna ale pamiętajmy też żeby nie dać się zwariować :) , bo tu także łatwo o pewną polityczną poprawność, np. że dobro planety i środowiska jest ważniejsze niż dobro ludzkie - no tak to nie może być, żadnych kontroli populacji by ją zmniejszać rzekomo w trosce o dobro planety - absolutnie nie. Można zakazywać i zabraniać masę rzeczy tylko po to by ciągle używać tych samych, ciągle sobie zaciskać pasa i tak dalej, nie kupować, nie jeść, no chyba nie o to chodzi prawda?. Ekologia owszem ale z dozą dystansu i pewnym umiarem.
1 0
odpowiedź