SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IKEA wraca do wysyłki papierowych katalogów

Po półrocznej przerwie IKEA wraca do dystrybucji papierowego katalogu. Obejmie ona Warszawę.

Article

W sierpniu ubiegłego roku IKEA ogłosiła, że katalog na rok 2020 nie będzie szeroko rozsyłany do domów klientów. Wcześniej trafiał do wszystkich mieszkających w określonej odległości od sklepów IKEA.

Katalog IKEA 2020 "Get ready for a fresh start", z podtytułem „Life at home”, trafiał natomiast bez zmian do Klubowiczów Ikea Family, którzy mogli odebrać go saloniku Kolportera lub sklepu IKEA.

Dla pozostałych osób katalog udostępniono w wersji cyfrowej.

IKEA wraca do papierowych katalogów

Po niespełna półrocznej przerwie szwedzka firma wraca do katalogów papierowych jako formy promocji swoich produktów.  Jego dystrybucja na terenie Warszawy realizowana jest przez spółkę ABC Direct Contact.

- Powrót do drukowanych materiałów promocyjnych może wiązać się z cyklem życia reklamy. W przypadku katalogu pism wnętrzarskich, czytelnik może do nich wracać nawet po upływie kilku miesięcy - czytamy w komunikacie prasowym.

Tematem przewodnim katalogu IKEA 2020 jest sen i wszystko co z nim związane. Nakład ograniczono do 2 mln szt (w poprzednich było to ok. 5 mln egz.).

- Obecnie IKEA testuje różne rozwiązania dotyczące dostarczania katalogu na poszczególnych rynkach na świecie, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów. W Polsce katalog IKEA 2020 w wersji papierowej był dostępny na zamówienie, a na rynku warszawskim w dystrybucji bezpośrednio do domów klientów od 10 do 24 lutego tego roku. Nie może być więc mowy o powrocie formy drukowanej, bo jak do tej pory nie zrezygnowaliśmy z niej w Polsce. Klubowicze IKEA Family mogli bezpłatnie zamówić swój egzemplarz na stronie IKEA.pl/nowyKatalog i odebrać go w wybranym saloniku Kolportera lub sklepie IKEA. Wersja cyfrowa nowego katalogu, identyczna z papierową, dostępna jest dla wszystkich na IKEA.pl/katalog. Przyszłoroczny katalog IKEA, jak zwykle trafi na rynek polski na przełomie sierpnia i września i podobnie jak w tym roku zarówno w wersji drukowanej, jak i online - podaje w komunikacie IKEA.

Dołącz do dyskusji: IKEA wraca do wysyłki papierowych katalogów

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Była klientka
Świadome i odpowiedzialne podejście nakazuje mi nie kupować w firmie, która w tak nieetyczny sposób obchodzi się ze swoimi pracownikami.
odpowiedź
User
jezus
Jakie to utopijne, był jejt na papier i wycinkę drzew to zeezygnowali bo są eko, jak teraz jest plastik "be" to iznali ze lepiej po cichu wrocic to papieru.
odpowiedź
User
kapusta
Nic dziwnego bo sklepy toną w katalogach i nie wiedzą co z nimi zrobić
odpowiedź