SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szefowie Netfliksa zarobią w przyszłym roku po 34 mln dolarów

Reed Hastings i Ted Sarandos, pełniący funkcję co-CEO Netfliksa, w przyszły roku otrzymają taką samą pensję w obecnym - każdy w wysokości ponad 34 milionów dolarów.

Na wynagrodzenie Reeda Hastingsa składa się 34 miliony dolarów z tytułu opcji na zakup akcji oraz 650 tysięcy dolarów z tytułu wynagrodzenia podstawowego. Pensje prezesów zostaną utrzymane na tym samym poziomie co w ubiegłym roku.

Ted Sarandos otrzyma 20 milionów dolarów z tytułu wynagrodzenia podstawowego oraz 14 650 tysięcy dolarów z tytułu opcji na zakup akcji. Ostateczny poziom wynagrodzeń może się jeszcze zmienić - dokładne kwoty zostaną podane na zakończenie roku finansowego 2020, który przypada na kwiecień 2021r. Wypłaty będą uzależnione od kursów akcji Netfliksa na giełdzie.

W kwietniu roku ubiegłego Netflix ujawnił, że w roku finansowym 2019 Hastings zarobił 38,6 mln dolarów, a Sarandos 34,7 mln. Rok finansowy 2020 będzie pierwszym pełnym, w którym Netflix ma dwóch co-CEO.

Ted Sarandos, szef ds. treści Netfliksa, objął stanowisko co-CEO platformy w drugiej połowie lipca br., wraz z ujawnieniem raportu finansowego za drugi kwartał.

Netflix latem ma ponad 200 milionów subskrybentów

W drugim kwartale br. Netflix osiągnął wzrost przychodów o 24,9 proc. do 6,15 mld dolarów oraz 720 mln dolarów zysku netto. Liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 10,09 mln do 192,95 mln.

W trzecim kwartale br. liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się tylko o 2,2 mln do 201,15 mln.

Według badania Mediapanel w październiku br. przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło 5,36 mln polskich internautów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2020 roku może to być kwota 17,3 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Szefowie Netfliksa zarobią w przyszłym roku po 34 mln dolarów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Siarzewski
Jak to mówił Siara Siarzewski? "Mają rozmach sk..... ny"
odpowiedź