SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sylwester Marzeń” TVP z wyższą oglądalnością od imprezy Polsatu

Średnia widownia pokazanego w TVP2 i TVP Polonia „Sylwestra Marzeń” wyniosła 4,43 mln osób, a „Sylwestrową Moc Przebojów” na antenie Polsatu, Polsatu News i Polsatu 2 śledziło 2,99 mln widzów. Nowy Rok z imprezami sylwestrowymi przywitało 8,74 mln osób - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Black Eyed Peas na scenie "Sylwestra Marzeń"Article

W kulminacyjnych godzinach, czyli między godz. 23.55 w sylwestra a 0.05 w Nowy Rok najwięcej widzów miała impreza sylwestrowa Telewizji Polskiej, którą na antenie Dwójki oglądało średnio 4,20 mln osób - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

710 tys. widzów oglądało „Sylwester Marzeń” na antenie TVP Polonia. Łączna widownia Dwójki i TVP Polonia wyniosła 4,91 mln widzów.

Z kanałami Telewizji Polsat transmitującymi „Sylwestrową Moc Przebojów” nowy rok przywitało łącznie 3,83 mln widzów (z czego 2,93 mln w Polsacie, 580 tys. w Polsacie News i 313 tys. w Polsacie 2).

Łączna widownia wszystkich stacji pokazujących duże imprezy sylwestrowe wyniosła 8,74 mln osób. Ich udział w rynku wyniósł 68,57 proc.

Dla porównania rok temu nowy rok z imprezą TVP (transmisja w TVP2, TVP1 i TVP Polonia) witało 5,55 mln widzów, a Polsatu (Polsat, Super Polsat, Polsat News i Polsat 2) - 3,81 mln. Łącznie było to 9,36 mln widzów.

„Sylwester Marzeń” na czele oglądalności, ale stracił 470 tys. widzów

Spośród wszystkich imprez sylwestrowych największym zainteresowaniem cieszył się „Sylwester Marzeń” zorganizowany przez Telewizję Polską. Niemal 5-godzinne widowisko na antenie TVP2 śledziło 3,93 mln osób, a TVP Polonia - 496 tys. Daje to łączną widownię na poziomie 4,43 mln.

Względem poprzedniego roku impreza TVP straciła 470 tys. widzów. Wówczas w TVP2 i TVP Polonia śledziło ją 4,90 mln osób (w TVP2 Sylwester marzeń” stracił 840 tys. widzów, a w TVP Polonia - zyskał 368 tys.).

„Sylwestrowa Moc Przebojów” ze stabilną widownią

Zorganizowaną przez Telewizję Polsat w Katowicach „Sylwestrową Moc Przebojów” oglądało 2,43 mln widzów w Polsacie, 327 tys. w Polsacie News i 236 tys. w Polsacie 2 (rok temu było to odpowiednio 2,53 mln widzów w Polsacie, 262 tys. w Polsacie News i 219 tys. w Polsacie 2). Łącznie na trzech antenach imprezę oglądało 2,99 mln widzów, podczas gdy rok temu na było to 3,01 mln osób (spadek o zaledwie 20 tys.).

Tym razem (podobnie jak rok wcześniej) imprezy sylwestrowej nie zorganizowała Telewizja TVN. Dwa lata temu wydarzenie na głównej antenie śledziło 1,52 mln osób.

TVP: „Sylwester Marzeń” oglądało 6,4 mln widzów

Tuż po zakończeniu imprez sylwestrowych Telewizja Polska poinformowała (powołując się na dane MOR, które oficjalnie uznawane są tylko przez publicznego nadawcę), że „Sylwestra Marzeń” oglądało średnio 6,4 mln osób (w kulminacyjnym momencie 8,3 mln).

W porównaniu do danych MOR sprzed roku widownia sylwestrowej imprezy w TVP wzrosła o 300 tys. widzów (6,1 mln). W przypadku peaku nastąpił wzrost o 160 tys. osób (8,14 mln).

Główną gwiazdą zagraniczną „Sylwestra Marzeń” był amerykański zespół Black Eyed Peas. W mediach społecznościowych szeroko komentowano to, że członkowie grupy wystąpili na scenie z tęczowymi opaskami na ramionach, a jedną z piosenek zadedykowali m.in. społeczności LGBTQ+.

Podczas imprezy wystąpili też m.in. Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders oraz ukraińska gwiazda Dzidzio. O oprawę choreograficzną zadbali tancerze Agustina Egurroli. Sylwestrowy koncert poprowadzili: Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Iza Krzan, Tomasz Kammel, Aleksander Sikora oraz Norbi

Zagraniczną gwiazdą „Sylwestrowej Mocy Przebojów” był z kolei Michael Patrick Kelly. Podczas koncertu wystąpili także Michał Wiśniewski, Feel, Big Cyca, Lady Pank, Enej, Igor Herbut, LemON, Michał Szczygieł, Grzegorz Hyży, Ania Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski, Maciej Maleńczuk, Samba, Maryla Rodowicz, Doda, Cleo, Beata Kozidrak i Ralph Kaminski.

Wokalnie sprawdziły się także prowadzące Paulina Sykut-Jeżyna i Marcelina Zawadzka - razem w liderem grupy Feel zaśpiewały jej hit „No pokaż, na co Cię stać”. Koncert prowadzili także: Agnieszka Kołodziejska, Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Dołącz do dyskusji: „Sylwester Marzeń” TVP z wyższą oglądalnością od imprezy Polsatu

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zenuś
A TVP podawała na pasku w info przez całą niedzielę 8,3 mln widzów. Jest 4,9 mln w kulminacyjnym momencie. TVP jak zwykle kłamstwo i manipulacja.
odpowiedź
User
Tja
Prawidłowo.
odpowiedź
User
bredny
Bardzo słabe wyniki. Te koncerty oglądają już tylko starsze pokolenia. Każdy młodszy raczej bawi się w swoim gronie, gdzieś wyjeżdża.
odpowiedź