SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Indeks WIG20 wzrósł o prawie 5% na pierwszej sesji w 2009 r.

Indeks największych spółek warszawskiej GPW zakończył poniedziałkową, pierwszą sesję w 2009 roku, na poziomie o prawie 5% wyższym wobec ostatniej sesji 2008 roku. Według analityków, już w tym tygodniu będziemy mieć do czynienia z próbą dalszych wzrostów.

Indeks WIG20 wzrósł o prawie 5% na pierwszej sesji w 2009 r.

"Poniedziałek i pierwsza sesja nowego roku przyniosła zmiany oczekiwane przez wielu inwestorów. WIG20 na otwarciu wzrósł aż o 3,5%. Potem gracze, którzy czekali na dobre otwarcie rzucili na rynek kapitał i wzrost sięgał już 4,5%" - poinformował analityk A-Z Finanse Paweł Cymcyk. Dodał, że spółkami najsilniej ciągnącymi indeks w górę były od początku KGHM i Pekao.

Cymcyk zwrócił uwagę na niewielki, jak na skalę ruchu, obrót. "Do południa najpopularniejsze spółki przyciągnęły tylko 250 milionów kapitału i nic nie wskazywało na zmianę sytuacji. To jasno pokazało, że nie mamy do czynienia z dużym popytem, a jedynie cofnięciem się podaży na z góry upatrzone poziomy" - czytamy w jego komentarzu.

Indeks WIG20 po przejściu strefy 1.850 punktów nieśmiało ruszył ku okrągłemu poziomowi 1.900, ale determinacji wystarczyło zaledwie na połowę tej drogi. Mimo to warszawski parkiet był najsilniejszy w Europie, ocenił analityk.

Ostateczny wzrost indeksu WIG20 sięgnął 4,90% do 1.877,44 pkt. Indeks WIG wzrósł o 4,05% do 28.331,88 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 782 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Indeks WIG20 wzrósł o prawie 5% na pierwszej sesji w 2009 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl