SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea będzie udostępniać sieci lokalnym i ogólnopolskim dostawcom w ramach POPC

Inea, która przedstawiła warunki dostępu hurtowego do sieci światłowodowych, tworzonych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) będzie je udostępniać lokalnym i ogólnopolskim dostawcom usług pod marką Fiberhost. Wyraził na to zgodę szef Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

fot. materiały prasoweArticle

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy zatwierdził, przedstawione przez firmę, warunki dostępu hurtowego do sieci światłowodowych wybudowanych przez spółki FIBEE I oraz FIBEE IV w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach umowy z tymi podmiotami Inea będzie udostępniać je zainteresowanym podmiotom pod nową marką – Fiberhost. Dziś na stronie internetowej www.fiberhost.com opublikowana została oferta hurtowa na dostęp do tych sieci.

Michał Bartkowiak, prezes Inei uważa, że budowa sieci światłowodowych i ich udostępnianie wszystkim zainteresowanym podmiotom jest „ważnym elementem rozwoju regionów, w których inwestują”. - Obecnie nabiera ona nowego, jeszcze większego znaczenia. Dostęp do internetu to dzisiaj często jedyna szansa na kontakt z bliskimi, zdalną pracę, dostęp do rozrywki czy możliwość zrobienia zakupów. Czujemy więc ogromną odpowiedzialność po naszej stronie. Jestem przekonany, że oferta ramowa, którą dzisiaj publikujemy spotka się z dużym zainteresowaniem ogólnopolskich i lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. Jest ona zgodna z rekomendacjami UKE i stanowi ważny krok w budowie ogólnopolskich standardów otwartego dostępu do sieci światłowodowych - komentuje publikację oferty.

Spółka jest jednym z pierwszych operatorów, który opublikował dedykowaną ofertę ramową dla sieci światłowodowych, jaka powstała w ramach trzeciego konkursu POPC.

Inea pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Sieć jest także dostawcą internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center.

W 2018 roku sieć Inea, należąca do funduszu Macquarie European Infrastructure Fund 5, zanotowała wzrost przychodów o 29 proc. i wskaźnika EBITDA o 25 proc. Wynik netto spółki Inea w 2018 roku był ujemny, a strata wyniosła 8,5 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea będzie udostępniać sieci lokalnym i ogólnopolskim dostawcom w ramach POPC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl