SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea i Play z najszybszym internetem w pomiarach Pro Speed Test. 440 tys. testów w ciągu roku

W ciągu 12 miesięcy od uruchomienia przez UKE certyfikowanej platformy Pro Speed Test użytkownicy wykonali w niej ponad 440 tys. pomiarów szybkości stacjonarnego i mobilnego internetu. Najlepsze wyniki w segmencie dostawców stacjonarnych osiągnęła Inea, zaś wśród operatorów mobilnych zwyciężył Play.

Article

Platforma Pro Speed Test została certyfikowana i udostępniona przez Urząd Komunikacji Eketronicznej (UKE) na początku grudnia 2018 r. W razie różnic w rzeczywistej szybkości łącza w porównaniu z obiecywaną przez dostawcę narzędzie może posłużyć zarejestrowanym użytkownikom do reklamacji i dochodzenia swoich roszczeń u operatora.

30 tysięcy certyfikowanych pomiarów

Teraz UKE poinformował, że w ciągu roku za pomocą Pro Speed Test wykonano ogółem ponad 440 tys. pomiarów prędkości internetu, zaś z górą 30 tys. testów zostało przeprowadzonych przez 32 tys. zarejestrowanych użytkowników platformy.

Najwięcej testów przeprowadzono w województwie mazowieckim (prawie 7 tys.). Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Wielkopolska z 3,7 tys. pomiarów.

Pomiary wykazały, że w wypadku internetu stacjonarnego średnia prędkość pobierania danych wynosiła 123,4 Mb/s przy prędkości wysyłania na poziomie 44 Mb/s. Z kolei w sieciach mobilnych szybkość pobierania wynosiła 23,4 Mb/s, a wysyłania – 11,1 Mb/s.

Inea i Play z najszybszym internetem

Wśród operatorów stacjonarnych najwyższą prędkość internetu (438,4 Mb/s przy pobieraniu danych i 429,6 Mb/s przy wysyłaniu) zanotowała Inea, która wyprzedziła operatora Toya (419 Mb/s i 55,3 Mb/s) oraz UPC Polska (354,1 Mb/s i i 34 Mb/s). Największy pod względem liczby abonentów dostawca - Orange Polska - znalazł się na miejscu 4. (344,88 Mb/s i 84,5 Mb/s). Trzy ostatnie miejsca należą do Netii, Vectry i Multimediów Polska.

W segmencie dostawców mobilnego internetu najlepsze parametry osiągnął Play (26,9 Mb/s i 9,2 Mb/s), na 2. miejscu znalazł się Orange Polska (24,6 Mb/s i 11,3 Mb/s), zaś podium zamknął T-Mobile Polska (24,3 Mb/s i 12,7 Mb/s). Ostatnie miejsce zajmuje Polkomtel, operator sieci Plus (17,3 Mb/s i 10,3 Mb/s).

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea i Play z najszybszym internetem w pomiarach Pro Speed Test. 440 tys. testów w ciągu roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mobilny
Jakoś mnie te badania nie przekonują. Od kilku lat korzystam z mobilnego internetu "Orange" i szczególnie we Wrocławiu działa znakomicie. Gorzej jest na prowincji.
odpowiedź