SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea ma już 300 tys. klientów, 260 tys. osób korzysta ze światłowodu

Wielkopolska sieć kablowa Inea ma już ponad 300 tys. klientów indywidualnych. 30 lat temu zaczynała jako lokalna firma, dzisiaj dostarcza usługi w ośmiu województwach. - Przed nami plany związane z docieraniem z usługami do nowych lokalizacji i obszarów, gdzie rośnie potrzeba korzystania z usług światłowodowych - komentuje prezes spółki, Maciej Piechociński.

Article

Inea dostarcza w tej chwili nowoczesne usługi telekomunikacyjne klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom. Oferta szybkiego internetu domowego, elastyczne pakiety telewizyjne oraz usługi telefoniczne i mobilne sprawiły, że grono klientów indywidualnych przekroczyło właśnie 300 tysięcy osób.

- To nie tylko powód do dumy, ale też wielka odpowiedzialność. Dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do grona naszych klientów, bez względu na to, czy zrobili to wczoraj czy 30 lat temu. Dziękuję też całemu zespołowi, z którym mam przyjemność pracować. Chcemy, żeby nasze usługi były jeszcze lepsze, a nasz zasięg stale się powiększał. Bardzo lubimy wyzwania a przed nami kolejne, bardzo ambitne plany związane z docieraniem z usługami do nowych lokalizacji i obszarów, gdzie rośnie potrzeba korzystania z najlepszych usług światłowodowych - komentuje Maciej Piechociński, prezes Inei (został nim w październiku 2021 roku).

Spółka od 2017 roku skupia się na rozwijaniu internetu światłowodowego o wysokich przepustowościach. Obecnie z usług światłowodowych firmy korzysta 260 tysięcy osób. Ofertę telewizyjną z kolei wybrało ponad 180 tysięcy osób. Inea to także usługi mobilne (obecnie korzysta z nich 35 tysięcy klientów) oraz telefonii stacjonarnej (ponad 40 tysięcy klientów).

W 2020 roku Inea osiągnęła wzrost przychodów o 20,9 proc. do 397,78 mln zł, a jej strata netto zmalała z 67,85 do 52,97 mln zł. Największym źródłem wpływów sieci była (i jest) telewizja kablowa, przychody z niej zwiększyły się rok do roku ze 151,06 do 153,53 mln zł. Mocniej wzrosły natomiast wpływy z usługi internetowej (z 93,69 do 117,36 mln zł), usług dla klientów biznesowych (z 59,99 do 86,55 mln zł) telefonii i internetu mobilnego (z 3,65 do 7,72 mln zł) oraz usług określonych jako pozostałe (z 9,45 do 23,32 mln zł). Z kolei wpływy z telefonii stacjonarnej poszły w dół z 10,39 do 8,99 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Inea ma już 300 tys. klientów, 260 tys. osób korzysta ze światłowodu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nbt
Internet faktycznie INEA ma spoko, ale telewizja... no jest, jakoś działa. Szczęśliwy ten, co ma jeszcze koncentryka lub GPON-a z koncentrykiem na TV, bo na HiWay-u jakość pozostawia wiele do życzenia.
odpowiedź