SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea z najszybszym internetem stacjonarnym, Orange ma najlepszy internet mobilny

W listopadzie 2020 roku dostęp do najszybszego internetu stacjonarnego oferowała Inea, zaś Orange zajął pierwsze miejsce wśród dostawców sieci mobilnej - wynika z najnowszego zestawienia platformy SpeedTest.pl.

fot. Shutterstock.comArticle

Listopadowy ranking SpeedTest.pl powstał na podstawie 5,2 mln testów (4,12 mln pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 1,08 mln w aplikacjach mobilnych).

Inea najszybsza w rankingu ogólnym...

Ranking ogólny powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji web. Z pomiarów wykonanych w listopadzie wynika, że średnia prędkość internetu w Polsce dla łączy stacjonarnych wyniosła 80,79 Mb/s, co daje przyspieszenie o 1,8% względem poprzedniego miesiąca.

Najszybszy dostęp do internetu mają klienci wielkopolskiego operatora Inea (wynik 148,65 Mb/s). Drugie miejsce należy do ogólnopolskiego UPC (142,4 Mb/s), a trzecie - z wynikiem 121,98 Mb/s - do łódzkiego operatora Toya. Poza podium znajduje się Vectra z wynikiem 112,74 Mb/s.

... i światłowodowym (FTTH)

Listopadowy ranking FTTH powstał na podstawie ponad 385 tys. testów wykonanych za pomocą aplikacji webowej. Pomiary te stanowią 14,9% wyników spośród wszystkich łączy stacjonarnych na terenie Polski. Średnia prędkość łączy światłowodowych wyniosła w zeszłym miesiącu 157,74 Mb/s, co przekłada się na niewielki wzrost (o 0,4%) w odniesieniu do października.

Ze względu na reprezentatywność w kontekście liczby testów, ranking światłowodowy uwzględnia operatorów, którzy znajdują się w rankingu ogólnym dla całej Polski.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Inea, której klienci FTTH pobierali dane ze średnią prędkością 174,17 Mb/s. Kolejne miejsca należą do ogólnopolskich dostawców. Na drugim miejscu znajduje się Orange (160,96 Mb/s), a trzecia z wynikiem 157,23 Mb/s jest Netia.

Orange liderem wśród dostawców internetu mobilnego

Ranking mobilny przygotowany został na podstawie wyników testów w sieciach 3G, 4G oraz 5G wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych. W listopadzie średnia prędkość pobierania danych wyniosła 27,81 Mb/s, co przekłada się na spowolnienie rzędu 2,4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Na pierwszym miejscu z wynikiem 32,97 Mb/s znajduje się Orange. Drugie miejsce należy do T-Mobile (31,64 Mb/s), a trzecie - do Play (24,95 Mb/s). Poza podium znalazł się Plus (22,71 Mb/s).

Najszybszy internet LTE także dostarcza Orange

Ranking LTE jest bardzo zbliżony do zestawienia uwzględniającego wszystkie technologie radiowe w sieciach mobilnych, ponieważ blisko 90% stanowią testy wykonane w zasięgu sieci 4G. W listopadzie prędkość w sieciach 4G LTE wyniosła 30,43 Mb/s, co oznacza spowolnienie na poziomie 3,2% względem października.

Najszybszy internet LTE dostarcza Orange (35,7 Mb/s). Drugie miejsce w zestawieniu należy do T-Mobile (34,95 Mb/s), a trzecie - do Play (27,26 Mb/s). Poza podium znalazł się Plus z wynikiem 24,86 Mb/s.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inea z najszybszym internetem stacjonarnym, Orange ma najlepszy internet mobilny

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nik
mam internet od toya i wydaje mi się że to najlepszy internet jaki miałem. Bardzo dobra prędkość i prawie się nie zacina!
odpowiedź
User
Anen
No toya całkiem nieźle wypada
odpowiedź
User
Kama
Toya zdecydowanie najlepszym dostawcą w Łodzi
odpowiedź