SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Infovide-Matrix wprowadza nową identyfikację wizualną

Infovide-Matrix, dostawca usług doradczych i rozwiązań IT w Polsce, wprowadza nową identyfikację wizualną oraz hasło focus on customer value – koncentracja na wartości dla klienta. Zmiana jest związana z wprowadzeniem nowej strategii firmy na lata 2010-2013 oraz nowej obietnicy marki Infovide-Matrix.

Infovide-Matrix wprowadza nową identyfikację wizualną

Zmiana identyfikacji jest jednym z elementów procesu, w ramach którego zbudowany ma zostać silny brand grupy Infovide-Matrix. W projekcie wspierały ją firmy zewnętrzne, m.in. Stratosfera, Dragon Rouge i Ipsos.

Nowe logo, kolorystyka i symbolika są związane z założeniami nowej strategii, pozycjonowania i obietnicy marki Infovide-Matrix. Spółka zamierza w ciągu najbliższych 3 lat wejść do grona pierwszej piątki dostawców usług IT w Polsce, podwoić fundamentalną wartości grupy kapitałowej, zbudować potencjał do realizacji projektów o dużej skali i złożoności oraz zwiększyć udziały w najszybciej rosnących sektorach rynku.

Infovide-Matrix zamierza pozytywnie wyróżniać się w gronie liderów wartością dostarczaną klientom oraz stylem działania. Istotę filozofii spółki przedstawia nowe hasło: focus on customer value, czyli koncentracja na wartości dla klienta.

Wprowadzenie nowej identyfikacji zostało poprzedzone przygotowaniami, w ramach których Infovide-Matrix wspierały firmy Stratosfera i Ipsos. Zrealizowano badania jakościowe i ilościowe z udziałem kluczowych i potencjalnych klientów. Efektem było pozycjonowanie dla nowej marki, związane z planami strategicznymi firmy, w tym zakres kompetencji, grupy docelowej, wyróżników rynkowych, misji i wartości. Po tym etapie spółka przystąpiła do działań związanych z opracowaniem zasad świata wizualnego – zadanie to zostało powierzone ekspertom z Dragon Rouge.

Według Infovide-Matrix, projekty silnie eksponują nowe logo, a cechuje je prostota, przestrzeń i przejrzystość. Wprowadzone zostały kolory: "ciepły szary" i jasny zielony, w zestawieniu z dużą ilością bieli. Zdjęcia wykorzystywane w materiałach i sposób ich eksploatacji odnoszą się do skupienia, koncentracji na określonym zajęciu lub celu, a także nawiązują do patrzenia poza horyzont. Mają one budzić skojarzenie z koncentracją na kliencie, jego potrzebach i dostarczaniu wartości biznesowej. Elementem, który łączy wszystkie zdjęcia jest "Focus on" – wyrażony zarówno poprzez tematykę zdjęcia, zabieg fotograficznego zoomu, jak i kompozycję zdjęć.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Infovide-Matrix wprowadza nową identyfikację wizualną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl