SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ING BSK oczekuje większej sprzedaży kredytów hipotecznych w II półr.

Druga połowa tego roku powinna w ING BSK być przynajmniej tak samo dobra pod względem sprzedaży kredytów hipotecznych jak pierwsza, w której bank udzielił kredytów na kwotę ponad 1,8 mld zł, poinformowała prezes Małgorzata Kołakowska.

ING BSK oczekuje większej sprzedaży kredytów hipotecznych w II półr.

 „Staramy się, aby nasza aktywność była rozłożona równo przez cały rok jeśli chodzi o sprzedaż kredytów hipotecznych. Liczymy, że druga połowa będzie równie dobra jak pierwsza" - powiedziała Kołakowska podczas konferencji prasowej.

W I półroczu bank sprzedał kredyty hipoteczne wartości 1,83 mld zł wobec 1,38 mld zł sprzedaży rok wcześniej. Portfel kredytów hipotecznych wzrósł w skali roku o 37% do 9,73 mld zł na koniec czerwca. W ujęciu kwartalnym wzrost portfela sięgnął 8%.

Kredyty dla klientów detalicznych wzrosły o 24% r/r do 13,72 mld zł, a klientów korporacyjnych o 17% r/r do 21,22 mld zł, w tym kredyty dla średnich i dużych korporacji wzrosły o 21% w skali roku do 12,79 mld zł na koniec czerwca.

 „Mamy wyraźny wzrost po stronie depozytowej. W skali kwartału urośliśmy o 4% na rynku, który spadał w tym okresie. Po stronie kredytowej wzrost wyniósł 4%, ale rok do roku jest to 20%, głównie jest to efekt wzrostu po stronie kredytów detalicznych – głównie hipotecznych" - powiedziała Kołakowska.

Wartość kredytów ogółem wyniosła 34,94 mld zł, zaś wartość depozytów sięgnęła 49,12 mld zł na koniec czerwca. Depozyty klientów detalicznych wzrosły o 2% r/r do 32,75 mld zł, a klientów korporacyjnych zwiększyły się o 11% w ujęciu rocznym do 16,37 mld zł.

Koszty ryzyka  wyniosły 37,7 mln zł w II kw. wobec 39,3 mln zł rok wcześniej i 57,1 mln zł w I kw. 2011 r.  Po I półroczu wartość koszty te sięgnęły 94,8 mln zł wobec 87,4 mln zł.

„Udało nam się sprzedać wierzytelność, co obniżyło koszty ryzyka. Mieliśmy odzysk z lat ubiegłych na kwotę 10 mln zł, który poprawił wynik w segmencie korporacyjnym.  Utrzymujemy je na niskim poziomie i pierwsze półrocze udało się zamknąć z bardzo podobnymi przyrostami, co rok wcześniej" - powiedział wiceprezes Mirosław Boda.

Dodał, że jakość kredytów w segmencie korporacyjnym poprawia się, natomiast w segmencie detalicznym ulega lekkiemu pogorszeniu w związku ze wzrostem wolumenów kredytowych.

Wartość rezerw wyniosła 979 mln zł w II kw. wobec 966 mln zł w I kw. i 807 mln zł w II kw. 2010 r. W segmencie korporacyjnym rezerwy wzrosły do 728 mln zł w II kw. wobec 636 mln zł rok wcześniej. W segmencie detalicznym wzrosły do 251 mln zł wobec 171 mln zł w II kw. 2010 r.

Udział kredytów nieregularnych w portfelu spadł do 4,5% w II kw. wobec 7,7% rok wcześniej.  Wskaźnik pokrycia rezerwami wyniósł 64,5% wobec 61,7% w II kw. 2010 r.

Wskaźnik kredytów do depozytów wyniósł 71% na koniec czerwca i wzrósł o 8 pkt. proc. w skali roku.

Boda podkreślił, że wzrost  zysku netto w I półroczu o prawie 21% r/r do 446,4 mln zł jest efektem wzrostu przychodów we wszystkich liniach biznesowych i kontroli kosztów oraz stabilnego poziomu rezerw.

„Cieszy nas, że przyrost przychodów generowany jest z podstawowej działalności, głównie z przychodów odsetkowych i stabilnym poziomie przychodów prowizyjnych zarówno po stronie detalicznej, jak i  korporacyjnej" - zaznaczył.

Przychody ogółem wzrosły 10,9% r/r do 1 483 mln zł, zaś koszty zwiększyły się w tym czasie o 4,7% do 831 mln zł.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) poprawił się o 3,4 pkt. proc. w skali roku i wyniósł 56% na koniec I półrocza. 

Wskaźnik zwrotu z kapitałów (ROE) wzrósł o 0,4 pkt proc. do 14,7% na koniec czerwca.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 12,61% wobec 12,56% na koniec czerwca 2010 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ING BSK oczekuje większej sprzedaży kredytów hipotecznych w II półr.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Julian Wroczyński_counseling
Polecam aukcje-
Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast sprzedawcy (banki) współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja!
Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu!
W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

http://pozyczka.oni.cc
odpowiedź