SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Innova Capital za 112,5 mln zł kupuje 75 proc. udziałów Polskich ePłatności

Fundusz Innova Capital wykupił za kwotę 112,5 mln złotych 75 proc. udziałów w platformie Polskie ePłatności (PeP). - Zwiększamy zaangażowanie w podmioty o wyraźnym technologicznym DNA i pozycji rynkowej otwierającej drogę do ekspansji i szybkiego wzrostu - wyjaśnia Krzysztof Kulig, partner zarządzający w Innova Capital.

Article

W komunikacie poinformowano, że Innova Capital dokonał wartej 112,5 mln zł transakcji wspólnie z partnerem, spółką OPTeam. 23 czerwca 2016 r. OPTeam, notowana na GPW spółka z sektora IT, podpisała umowę kupna 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Pakiet ten daje prawo do 58,84 proc. głosów na WZA PeP.

Następnie, zgodnie z wcześniejszą umową, OPTeam odsprzedał 75 proc. akcji spółki na rzecz Innova Capital, która jednocześnie zobowiązała się do dokapitalizowania PeP.

- W ramach naszej strategii inwestycyjnej konsekwentnie zwiększamy zaangażowanie w podmioty o wyraźnym technologicznym DNA i pozycji rynkowej otwierającej drogę do ekspansji i szybkiego wzrostu - wyjaśnia Krzysztof Kulig, partner zarządzający w Innova Capital. - FinTech, branża łącząca usługi finansowe i najnowsze technologie, to sektor nie tylko perspektywiczny, ale i dobrze nam znany. Na rynku płatności elektronicznych z sukcesem realizowaliśmy inwestycje w takie spółki jak Polcard (dziś FirstData), Euronet czy Provus. PePjest firmą, w której widzimy podobny potencjał - dodaje.

W komunikacie zapowiedziano, że po zakończeniu transakcji oraz zasileniu kapitałowym spółki Innova i OPTeam, w ramach strategicznego partnerstwa, będą aktywnie wspierać zarząd PeP w konsolidacji rynku płatności elektronicznych, zarówno poprzez dalsze akwizycje jak i wzrost organiczny.

W momencie publikacji tego tekstu fundusz Innova nie odpowiedział na pytania serwisu Wirtualnemedia.pl dotyczące m.in. ewentualnych zmian w składzie zarządu PeP oraz dalszych planów inwestycyjnych Innova Capital w br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Innova Capital za 112,5 mln zł kupuje 75 proc. udziałów Polskich ePłatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl