SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Innova Capital zainwestuje w Oshee Polska, Gałęzewski i Doliński nadal z pakietem większościowym

Firma Oshee Polska, właściciel marki napojów sportowych i witaminowych Oshee oraz właściciel marki wody mineralnej Kinga Pienińska chce pozyskać partnera strategicznego. Ma nim być fundusz Innova Capital.

Article

Obecni udziałowcy Oshee, czyli m.in. Dariusz Gałęzewski i Dominik Doliński nie udzielają zbyt wielu informacji na temat nowego inwestora. Wiadomo jedynie, że po zawarciu transakcji będą nadal większościowymi udziałowcami spółki i będą nią zarządzać.

W wydanym komunikacie poinformowano, że strategia spółki na najbliższe lata zakłada dynamiczny rozwój marki Oshee w Polsce i na świecie, w tym inwestycje w kampanie reklamowe za granicą, oraz osiągnięcie czołowej pozycji z marką Kinga Pienińska na rynku wody mineralnej w Polsce. Ważnym elementem tej strategii mają być kolejne przejęcia firm z branży FMCG mających wiodące pozycje w swoich kategoriach, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Aby zapewnić firmie wsparcie w realizacji tych celów, właściciele Oshee Polska zdecydowali się na pozyskanie silnego partnera, który poprzez swoje doświadczenia pomoże w rozwoju organizacji, we wprowadzeniu nowoczesnych metod zarządzania, w budowaniu silnej pozycji na rynkach zagranicznych oraz ułatwi sfinansowanie planów inwestycyjnych i akwizycyjnych. Zdecydowali o porozumieniu z funduszem Innova Capital, który wejdzie do spółki na ustrukturyzowany udział mniejszościowy, zastępując częściowo dotychczasowych prywatnych mniejszościowych udziałowców. Do Innova Capital jako mniejszościowy partner w konsorcjum dołączy też fundusz Solter Capital.

Innova już złożyła wniosek do UOKiK-u o wydanie zgody na przeprowadzenie transkacji. - Z zarządzającymi funduszami Innova Capital i Solter Capital mamy kontakt biznesowy i prywatny od lat, podczas których doskonale poznaliśmy się wzajemnie. Jesteśmy przekonani, iż łączą nas wspólne cele, wartości i kultura biznesowa - podkreślają cytowani w komunikacie obecni właściciele Oshee.

Na dodatkowe pytania, które wysłał do nich serwis Wirtualnemedia.pl nie odpowiedzieli. Planów związanych z tą transakcją nie zdradziła też Innova Capital, która również nie odpowiedziała na nasze pytania.

Oshee obecnie sprzedaje swoje produkty pod marką Oshee do 45 krajów na 6 kontynentach. Firma w ub.r.  została właścicielem marki wody mineralnej Kinga Pienińska – za 100 proc. udziałów zapłaciła 45,39 mln zł.

Z danych złożonych w sprawozdaniu rocznym do KRS wynika, że w ub.r. grupa kapitałowa Oshee Polska zanotowała 169,12 mln zł wpływów sprzedażowych (wobec 136,8 mln zł rok wcześniej) i 7,48 mln zł zysku netto (w 2016 roku miała 5,71 mln zł zysku). Przychody krajowe zwiększyły się w skali roku ze 128,7 do 152,65 mln zł, a z zagranicy - z 8,82 do 15,8 mln zł.

Zobowiązania długoterminowe Oshee Polska zwiększyły się w ub.r. z 3,15 do 34,23 mln zł (głównie ze względu na zaciągnięcie kredytów do pożyczek wynoszących 28,89 mln zł), a zobowiązania krótkoterminowe - z 19,74 do 50,84 mln zł (z czego 18,78 mln zł)

Na koniec ub.r. właścicielami firmy byli Neumannbrown (62,4 proc. udziałów) i grupa jej menedżerów, m.in. Patrick Den Bult, Michał Salata, Dominik Doliński i Dariusz Gałęzewski (37,6 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Innova Capital zainwestuje w Oshee Polska, Gałęzewski i Doliński nadal z pakietem większościowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl