SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Innovation Nest i Black Pearls VC inwestują 6,3 miliona złotych w platformę Autenti

Autenti, startup rozwijający platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet uzyskał finansowanie ze strony funduszy Innovation Nest i Black Pearls VC. Inwestycja w wysokości 6,3 miliona złotych zostanie przeznaczona na międzynarodową ekspansję firmy oraz rozwój technologii Blockchain do dodatkowego zabezpieczania danych i podniesienia poziomu wiarygodności operacji.

 

Zespół Autenti (od lewej): Grzegorz Wójcik, Bartosz Wojciechowski, Tomasz Plata i Łukasz Rzepecki, fot.: Autenti Article

Autenti to startup uruchomiony trzy lata temu przez kilku menedżerów pracujących wcześniej w Interii, Onecie, TVN oraz Allegro. Na czele zespołu stanął pomysłodawca, Grzegorz Wójcik. Grupę założycieli uzupełnili Łukasz Rzepecki (CTO), Tomasz Plata (CMO) i Bartosz Wojciechowski (w roli CLO).

Firma stworzyła platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet. W komunikacie podkreślono, że innowacyjne zastosowanie podpisu elektronicznego, łatwy dostęp do najnowszej technologii oraz umocowanie prawne w oparciu o przepisy europejskie i krajowe umożliwia dziś przedsiębiorcom rezygnację z konieczności odręcznego podpisywania umów drukowanych na papierze i wymiany fizycznych egzemplarzy przez strony. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie.

Dostęp do platformy dostaje się po wykupieniu abonamentu, który zależy od tego, ile osób wysyła dokumenty lub od tego, jaki jest wolumen dokumentu. Abonament za konto firmowe zaczyna się od 20 zł miesięcznie. Autenti ma też technologię, dzięki której może stać się częścią systemu partnera.

Teraz w Autenti postanowiły zainwestować dwa fundusze - Innovation Nest i Black Pearls VC na łączną kwotę 6,3 mln zł.

Pierwszy z funduszy przeznaczył na wsparcie Autenti 3,3 miliona złotych z funduszu Innovation Nest II, skupiającego się na wspieraniu projektów tworzących oprogramowanie wykorzystywane w rozwiązaniach biznesowych.

Natomiast Pearls VC zainwestował w Autenti 3 mln złotych, a wehikułem finansującym projekt jest LQT Fund II, (LQT- Life Quality Technologies) utworzony w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Pozyskane przez startup środki zostaną przeznaczone na ekspansję firmy na zagraniczne rynki oraz rozwój technologii Blockchain do dodatkowego zabezpieczania danych i podniesienia poziomu wiarygodności operacji.

- Idea depapieryzacji w organizacjach to już nie moda, a paląca potrzeba. Nasze rozmowy o e-podpisach w firmach nie kończą się pytaniem „czy?”, ale „kiedy u nas?” - zaznacza Grzegorz Wójcik, CEO Autenti. - Dzięki wsparciu Innovation Nest i Black Pearls VC mamy szansę wykorzystać właściwy moment aby znacząco przyspieszyć, realizując ambitne plany ekspansji za granicą oraz podnosząc standardy bezpieczeństwa danych. To właśnie kompetencje, doświadczenie i międzynarodowe kontakty naszych partnerów są kluczowe dla dynamicznego rozwoju Autenti.

– Istotny wpływ na efektywność procesów w firmie to obecnie najbardziej kluczowa cecha charakteryzująca projekty, które mają największe szanse na sukces - stwierdza Marek Kapturkiewicz, partner i współzałożyciel funduszu Innovation Nest. - I właśnie Autenti proponuje taką wartość, która pozwala na fundamentalne przyspieszenie oraz optymalizację procesu podpisywania umów i setek innych firmowych dokumentów. Gwarantuje równocześnie, że podpisany dokument jest tym właściwym i nigdy nie zaginie - dodaje.

- Autenti w rewolucyjnym stopniu optymalizuje proces zawierania umów. Projekt jest dla nas wzorcowym przykładem rozwiązania z kategorii Life Quality Technologies - mówi Tomasz Woźniak, członek zarządu w Black Pearls VC.

Dołącz do dyskusji: Innovation Nest i Black Pearls VC inwestują 6,3 miliona złotych w platformę Autenti

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mar00da
Koncepcja funkcjonowania PB VC jest... "przeurocza", nie wiem jak takie coś jest zgodne z prawem. "Bierzemy" publiczną kasę z NCBiR, szukamy startupu, przelewamy im tę publiczną kasę, a oni dają nam udziały... hmmm kupić coś za nie swoje pieniądze? super.
10 8
odpowiedź