SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Innowacyjny System Motoroli

Krakowski Oddział Oprogramowania Motoroli stworzył specjalnie na potrzeby zawodów Carvingowego Pucharu Polski system, który rejestruje i przetwarza punkty oraz czas przejazdu zawodników. Po raz pierwszy system Motoroli wykorzystano w grudniu ubiegłego roku, podczas inauguracji zawodów Carvingowego Pucharu Polski w Nowym Targu. Carvingowy Puchar Polski to cykl zawodów narciarskich organizowanych od grudnia do kwietnia w różnych "kurortach zimowych" w Polsce.

W skład opracowanego przez zespół Motoroli w Krakowie systemu dla zawodów carvingowych wchodzą krótkofalówki Motoroli T6222 oraz oprogramowanie, integrujące także podsystemy innych dostawców. System umożliwia m.in. rejestrację zawodników w biurze zawodów oraz generowanie list startowych, rejestruje przejazd zawodników i prezentuje wyniki poszczególnych zawodników na tablicy w strefie mety, a także pozwala na szybkie wydrukowanie rezultatów. Sędziowie stojący wzdłuż trasy przejazdu przekazują za pośrednictwem krótkofalówek Motoroli komunikat o ilości punktów, jakie otrzymał zawodnik skręcając przy odpowiedniej boi. Wprowadzone do systemu punkty i czas przejazdu zawodnika są automatycznie przeliczane na ogólną liczbę punktów za przejazd i wyświetlane na tablicy. Po eliminacjach, półfinałach natychmiast dostępne są wyniki wraz z listami startowymi do następnego etapu, a po finałach końcowe rezultaty i klasyfikacja generalna Carvingowego Pucharu Polski.

"System pozwala na oddanie właściwej dramaturgii carvingu poprzez błyskawiczny dostęp do rezultatów. Bez niego cała konkurencja byłaby bezbarwna, a długie oczekiwanie na wyniki zabijałoby ducha rywalizacji. Teraz imprezę wzbogacają silne emocje - to bardzo dobry spektakl", powiedział Witold Gurgul, kierownik zespołu Motoroli pracującego nad systemem.

Motorola rozwija kolejną wersję istniejącego systemu tak, aby punkty były przesyłane przy użyciu lokalnej komputerowej sieci bezprzewodowej z jednoczesną prezentacją bieżących danych z zawodów, przy wykorzystaniu tej samej sieci transmisyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Innowacyjny System Motoroli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl