SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

InPost wprowadza Elektro Zwroty. Darmowa wysyłka elektrośmieci w Paczkomatach

Należąca do Rafała Brzoski firma logistyczna InPost ruszyła z ekologicznym projektem Elektro Zwroty. Pozwala ona użytkownikom systemu na darmowy recykling zużytych elektronicznych urządzeń z wykorzystaniem sieci prowadzonych przez InPost Paczkomatów.

Article

Stworzona przez Rafała Brzoskę firma InPost wprowadza nową usługę o nazwie Elektro Zwroty, czyli oddanie używanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Według zapowiedzi w ten sposób można zadbać o prawidłowy recykling lub nadać drugie życie niepotrzebnej elektronice zgodnie z ideą „zero waste” i „reuse”.

Czytaj także: „Gazeta Wyborcza” szykuje przeprosiny dla Rafała Brzoski po tekście o Pandora Papers

Prosta obsługa

Jak informuje InPost aby wziąć udział w projekcie wystarczy przygotować paczkę, wypełnić formularz, odebrać kod na darmową wysyłkę, umieścić go na paczce i nadać w jednym z ponad 15 tys. Paczkomatów, bez żadnych dodatkowych warunków i opłat.

W ten sposób można oddać laptopy, komputery, telefony, tablety, małe AGD, radia, sprzęt audio, wideo, fotograficzny, elektronarzędzia, zabawki elektroniczne, a nawet drony czy sprzęt sportowy. Nie można natomiast przesyłać baterii, źródeł światła, odpadów medycznych czy chemicznych oraz sprzętu niekompletnego.

Profesjonalny recykling

– Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję – a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko – podkreśla w komunikacie podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost. - Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach. W przypadku, kiedy koszty serwisu przekroczą koszty produkcji, urządzenie zostanie poddane procesom recyklingu w wyniku których odzyskane zostaną cenne surowce, w tym metale żelazne, nieżelazne oraz tworzywa sztuczne czy szkło. Oddając sprzęt świadomie dbasz o środowisko, a Twoje działanie wpisuje się w idee Zero Waste oraz Reuse, które są ważnymi elementami gospodarki obiegu zamkniętego. Przekazany sprzęt ma być przeznaczony do ponownego użycia, a jego diagnostyka lub naprawa mają sprawić, aby bez negatywnego wpływu na środowisko wrócił ponownie do użytkowania.

Czytaj także: Rafał Brzoska negocjuje kupno do 50 proc. akcji Medicalgorithmics

Zgodnie z zapewnieniami InPostu sprzęt trafia do profesjonalnej firmy, gdzie jest sprawdzany pod kątem sprawności i możliwości ponownego wykorzystania w części lub w całości.

Urządzenia zostaną poddane testom zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi ponownego użycia. Jeżeli usterki lub wady pozwalają na zachowanie pierwotnej funkcji urządzenia, a koszty jego serwisu nie przekraczają kosztów wytworzenia, produkt może zostać ponownie wprowadzany do obiegu.

Jeżeli zaś sprzęt nie nadaje się do ponownego użycia, jest on przekazywany do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie z niego ponad 80 proc. materiałów, które posłużą do budowy nowych urządzeń.

Dołącz do dyskusji: InPost wprowadza Elektro Zwroty. Darmowa wysyłka elektrośmieci w Paczkomatach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JK
Po prostu genialne! na prawdę
2 0
odpowiedź